Z. Chudzicki, rogoziński radny zapytał…

… Przewodniczącego Rady Powiatu o dalsze losy Szkoły Agrobiznesu, gdyż wiele słyszy się na ten temat i otwarcie mówi się o przeniesieniu oddziałów i połączeniu zespołu Szkół H. Cegielskiego. Poinformował, iż odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu z Gronem Pedagogicznym Nauczycieli. Poprosił, aby Przewodniczący Rady Powiatu potwierdził ten fakt oraz poinformował Radę Miejską w Rogoźnie o tych zamiarach Starostwa Powiatowego. Przewodniczący Rady Powiatu potwierdził, że w/w spotkanie odbyło się. Na dziś Zespół Szkół Agrobiznesu jest bez zespołu, ponieważ jak sama nazwa wskazuje – ma składać się z kilku szkół. Natomiast w skład tego zespołu wchodzi technikum oraz LO dla dorosłych i Policealne Studium Zawodowe dla dorosłych. W tych dwóch szkołach przez ostatnie dwa lata nie było naboru.

Pierwsza przesłanka jest żeby rozwiązać zespół i zostawić szkołę jako technikum z tego względu, że obecnie Technikum jest 5 oddziałów, 2 oddziały w tym roku szkolnym wychodzą, jeżeli będzie nabór będą 4 oddziały, jeżeli naboru nie będzie 3 oddziały. Zatem w styczniu postanowiono, że likwidacja obejmie zespół szkół, a uczniowie w zawodach/, które są obecnie w Agrobiznesie będą kontynuowane w Zespole Szkół H. Cegielskiego. Kuratorium wyraziło pozytywną opinię dla takiego kroku. Teraz następuje powiadamianie rodziców, uczniów itd. Radny Z. Chudzicki zapytał też Przewodniczącego Rady G. Wańkowicza, jako wieloletniego dyrektora szkoły, jaki jest osobisty stosunek do likwidacji tej szkoły? Szkoła posiada ponad 60 – letnią tradycję, wykształciła wiele pokoleń księgowych, rolników i ekonomistów. Przewodniczący Rady Powiatu odpowiedział: „chciałbym być piękny, młody i bogaty, ale jestem tylko bogaty”.

źródło: Goniec Rogoziński nr 7/608

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 79 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *