Uroczyste oddanie do użytku przebudowanej drogi Tarnowo-Karolewo

Na Fanpage Błażej Cisowski – Radny Powiatu Obornickiego na Facebooku czytamy:

Droga Tarnowo-Karolewo (powiat obornicki) o długości 3,5 km jeszcze niedawno przypomniała ścieżkę rowerową bardzo kiepskiej jakości. Była niesamowicie wąska, zniszczona, pełna łat, garbów i spękań. A dziś – wielkim nakładem pracy samorządu powiatu obornickiego, prezentuje się zupełnie inaczej – na miarę XXI wieku. Ogromnym staraniem samorządu powiatu obornickiego droga została przebudowana za kwotę prawie 7,5 mln zł, z czego 5,5 mln zł stanowią pozyskane fundusze zewnętrzne.

Właśnie w dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste oddanie do użytku przebudowanej drogi. Byli między innymi Panowie Sołtysi Tarnowa i Karolewa, Starosta Obornicki Zofia Kotecka, wicestarosta Waldemar Cyranek oraz członkowie Zarządu powiatu: Bogusław Janus (przedstawiciel Rogoźna w zarządzie) i Andrzej Ilski. Byłem też ja, bo cieszą mnie wykonane prace. Możliwe były one dlatego, że jeszcze samorząd powiatowy poprzedniej kadencji pozostawił nam gotową dokumentację (warto dodać, że wówczas Rogoźno w zarządzie powiatu reprezentował Krzysztof Ostrowski). Nowa droga zapewni bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu i zdecydowanie polepszy komunikację na linii Ryczywół – Zawady – Gościejewko – Karolewo – Droga Krajowa K11.

Teraz czekamy na kolejne ważne powiatowe inwestycje drogowe, w tym konieczną przebudowę drogi powiatowej Jaracz-Parkowo-Józefinowo – złożyłem stosowny wniosek do budżetu powiatu na 2021 rok na sfinansowanie dokumentacji.

Niezmiennie składam też wnioski w temacie poprawy stanu drogi do Słomowa. Powiat ma też w zaawansowanym, potwierdzonym przygotowaną dokumentacją, planie, przebudowę drogi z Rogoźna przez Studzieniec do granicy powiatu (-> trasa Murowana Goślina). W tym temacie również mam pewną satysfakcję, bo składałem wnioski o inwestycje na tej drodze kiedy nikt jeszcze nie wierzył, że jakakolwiek przebudowa będzie możliwa… 🙂

Natomiast na Fanpage Roman Szuberski – burmistrz Rogoźna na Facebooku czytamy:

W piątek 30 października br. odbył się oficjalny odbiór przebudowy drogi powiatowej na odcinku Tarnowo-Karolewo. Na przebudowę drogi Powiat Obornicki otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 5.570.148,00 zł. Całkowita wartość zadania to 7.462.521,32 zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetów Powiatu Obornickiego oraz Gminy Rogoźno. Długość przebudowanego odcinka, na którym powstał również chodnik i miejsca postojowe to 3,48 km. Z kolei szerokość drogi wynosi 6 m. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zamontowano też oświetlenie.
Symbolicznego przecięcia wstęgi, oznaczającego oddanie drogi do użytku miałem przyjemność dokonać wraz z Starostą Obornickim Panią Zofią Kotecką, Członkami Zarządu Powiatu – Panem Bogusławem Janusem i Panem Andrzejem Ilskim, Przewodniczącą Rady Powiatu Panią Renatą Tomaszewską, Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej RM w Rogoźnie, który w tym dniu reprezentował Radę Miejską w Rogoźnie Panem Krzysztofem Nikodemem, Sołtysem Sołectwa Karolewo Panem Robertem Kita i Sołtysem Sołectwa Tarnowo Panem Markiem Promińskim a także przedstawicielami Wykonawcy inwestycji.
Oddana inwestycja to wynik dobrej współpracy Powiatu i Gminy Rogoźno, współpracy przynoszącej korzyści dla naszych Mieszkańców – mówiła Starosta Zofia Kotecka podczas swojego przemówienia. Na zakończenie dodam, że jest to największa inwestycja drogowa na terenie naszej Gminy realizowana przez Powiat, przy współpracy z Gminą Rogoźno. Dziękuję Władzom Powiatu za dobrą współpracę dla dobra mieszkańców Gminy i Powiatu.

Źródło https://www.facebook.com/bcpob/
i https://www.facebook.com/Roman-Szuberski-burmistrz-Rogo%C5%BAna-618923421546072/
Fot. Jakub Przybysz/Powiat Obornicki

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 83 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Jedna myśl w temacie “Uroczyste oddanie do użytku przebudowanej drogi Tarnowo-Karolewo”

  1. Szanowni włodarze gminy Rogoźno, to bardzo potrzebna droga, ale proszę zwrócić uwagę na nagłe przewężenie drogi w miejscu skrzyżowania z Karolewem: jeśli nie poszerzycie drogi 2020P na odcinku min. 50 m za krzyżówką, to kierowcy nie znający tej drogi wjadą na krawężnik przystanku autobusowego i wszystko to zakończy się tragedią. Konieczna jest przebudowa drogi za skrzyżowaniem, najlepiej na odcinku do skrętu do Gościejewa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *