Udogodnienie w urzędzie

Urząd Miejski wzbogacił się w urządzenie, które ma pomóc osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Transporter na gąsienicach do przemieszczania osób niepełnosprawnych w wózkach Vimec model T09 zakupiony został ze środków unijnych w ramach projektu „Akcja Aktywizacja” za cenę około 15.000 zł. Projekt realizowany jest od maja 2014 i potrwa do czerwca 2015, a realizuje go Fundacja Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości z Poznania w partnerstwie z Gminą Rogoźno dzięki dofinansowaniu unijnemu pozyskanemu za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Ogólna wartość projektu to ponad 500.000 zł a wkład własny gminy wynosi 54.000 zł.

Nie jest to wkład finansowy lecz rzeczowy, gdyż na kwotę 54.000 zł wyceniono wynajem przez gminę sal na cele realizacji projektu. Głównym założeniem projektu „Akcja Aktywizacja” jest realizacja cyklu różnorodnych i bogatych tematycznie szkoleń dla 35 osób – niepełnosprawnych i bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo mieszkańców naszej gminy. Do tej pory osoby na wózkach inwalidzkich mogły dostać się tylko na parter Urzędu, dzięki zamontowanemu przy głównym wejściu dźwigu. Dzięki nowemu urządzeniu będą miały dostęp do wszystkich biur.

transporter-vimec
źródło: Goniec Rogoziński nr 5/606

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 49 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *