Pożar mieszkania na W. Poznańskiej 01-05-2014

W dniu 1 maja 2014 r. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach odebrał zgłoszenie o wydobywającym się dymie z mieszkania budynku wielorodzinnego w Rogoźnie przy ul. Wielkiej Poznańskiej. Do zdarzenia natychmiast zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Rogoźno(GBA 2/20/2,5 i SCD 37) oraz 2 zastępy JRG Oborniki ( GCBA 5/32 i SHD 25). Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu KDR po rozpoznaniu , poinformował SK,że pali się mieszkanie w budynku wielorodzinnym na pierwszym piętrze i poprosił dodatkowo o zadysponowanie na miejsce zdarzenia GBA 2,5/16 Rt OSP Rogoźno w celu zbezpieczenia płynności podawania wody na miejsce objęte pożarem.
Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,wyłączeniu prądu i gazu w budynku, roztawieniu SCD, wprowadzeniu dwóch rot do palącego się mieszkania, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się mieszkanie,wyniesieniu z mieszkania dwóch butli z gazem propan butan , ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń. Na miejsce zdarzenia przybył również Burmistrz Rogoźna p. Bogusław Janus.
Poza zastępami Straży Pożarnej w działaniach brały udział ZRM typu S, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, Policja i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.
źródło: osprogozno.pl
pozar-w-poznanska

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 74 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *