Pożar domu w Kaziopolu

straz-pozarna-rogoznoW dniu 06 12 2013 r. w miejscowości Kaziopole wybuchł pożar w budynku mieszkalnym który zamieszkiwało 5 osób. Poinformowany o tym telefonicznie Dyżurny SK KP PSP w Obornikach, zadysponował do zdarzenia 2 zastępy JRG Oborniki (GBA 2,5/25 i GCBA 5/32), 2 zastępy OSP Rogoźno( GBA 2/20 i SH-18), zastęp OSP Parkowa (GBA 2,5/16) i zastęp OSP Pruśce( GCBA 6/32 ). Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu w trakcie którego okazało się, że wszyscy mieszkańcy opuścili dom przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej, poinformowaniu Energetyki o konieczności wyłączenia prądu na czas działań, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze budynku mieszkalnego w tym jednego przy użyciu SH-18, rozbiórce dachu, wynoszeniu uratowanych mebli, sprzętu RTV I AGD oraz rzeczy. Następnie poinformowane o zdarzeniu Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rogoźnie przywiozło plandeki, które strażacy założyli na dach w celu zabezpieczenia wnętrza budynku przed opadami oraz ciepły posiłek regeneracyjny dla strażaków i pogorzelców. Na miejsce zdarzenia przybyli również Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach kpt Dariusz Szrama, Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Obornikach, który stwierdził, że budynek na chwilę obecną nie nadaje się do zamieszkania. Całkowitemu spaleniu uległo poddasze domu mieszkalnego. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach poza zastępami Straży Pożarnej brały udział Straż Miejska, Pogotowie Energetyczne i Zespół Ratownictwa Medycznego typu P.

Szczęściem tej rodziny było to, że ogień wypalił dziurę w dachu. Dzięki temu wszystkie dymy i gazy wydobywały się na zewnątrz. – powiedział Dariusz Szrama z KP PSP Oborniki.
źródło: osprogozno.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 133 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *