Ćwiczenia straży pożarnej w urzędzie miejskim

cwiczenia-strazy-umigW czwartek 28 11 2013 r. Dyżurny SK KP PSP w Obornikach otrzymał zgłoszenie od Burmistrza Rogoźna o silnym zadymieniu i prawdopodobnym pożarze w budynku Urzędu Miejskiego w Rogoźnie. Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy OSP Rogoźno (GBA 2/20 , GBARt 2,5/16 i SH-18). Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR otrzymał informację od Burmistrza Rogoźna o liczbie ewakuowanych pracowników i petentów Urzędu na miejsce zbiórki oraz o jednej osobie która nie opuściła budynku i prawdopodobnie znajduje się na II piętrze Urzędu.
Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (odłączenie instalacji elektrycznej i gazowej) natychmiast do gmachu budynku zostały wprowadzone dwie roty wyposażone w aparaty ODO i linię gaśniczą oraz podręczny sprzęt burzący w celu ugaszenia ogniska pożaru i przeszukaniu pomieszczeń pod kątem znajdującej się tam osoby. Po dojściu do ogniska pożaru i ugaszeniu go, roty rozpoczęły przeszukiwanie budynku. Po niespełna dwóch minutach na II piętrze budynku znaleziono jedną osobę, którą był pracownik Urzędu. Powyższą osobę przetransportowano przy użyciu podnośnika hydraulicznego SH-18 w bezpieczne miejsce na zewnątrz ,gdzie kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili tej osobie Ratownicy Medyczni z OSP Rogoźno. W międzyczasie użyto również wentylatora oddymiającego w celu przewietrzenia zadymionych pomieszczeń. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń budynku Urzędu i wykluczeniu jakiegokolwiek niebezpieczeństwa dla pracowników i petentów Urzędu Miejskiego, Kierujący Działaniami Ratowniczymi (KDR) zameldował Burmistrzowi Rogoźna o braku przeciwwskazań do przywrócenia normalnego funkcjonowania Rogozińskiego magistratu. Na szczęście były to tylko ćwiczenia z próbnej ewakuacji Urzędu Miejskiego w Rogoźnie, sprawdzeniu zachowania się pracowników i petentów podczas ogłoszenia alarmu, skuteczności przemieszczenia się ludzi na wyznaczone miejsce zbiórki i skuteczności działania zastępów Straży Pożarnej i współpracy na miejscu zdarzenia z Policją i Strażą Miejską. Na czas działań zamknięta dla ruchu została ulica Nowa. Po zakończeniu działań organizator ćwiczeń Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus i Kierownik Obrony Cywilnej Arkadiusz Radecki zorganizowali odprawę, gdzie podsumowano całościowy przebieg ćwiczeń.
źródło: osprogozno.pl

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 75 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *