Znamy projekty Budżetu Obywatelskiego 2023

Dziś poznaliśmy listę projektów zgłoszonych do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Rogoźno „Działamy dla mieszkańców”.

Ogółem zgłoszono 5 projektów na wszystkie przewidziane w budżecie rejony.

Zgłoszono jeden projekt ogólnogminny pod nazwą „Dzieli nas las, więc spotkać się czas”, co w praktyce zapewnia mu pewność realizacji w 2023 roku z uwagi na brak konkurencyjnego projektu.

Na rejon miejski wpłynęły dwie propozycje:

  1. „Psie przystanki etap II”
  2. „Skate Park w Rogoźnie”

W rejonie sołeckim głosujący będą mieli wybór również pomiędzy dwoma propozycjami:

  1. „Rekreacja dla mieszkańców – Budowa zadaszenia grilla na boisku w Garbatce”
  2. „Budowa zewnętrznej siłowni, rozbudowa placu zabaw na boisku w Budziszewku”

W dniu głosowania opublikujemy szczegóły projektów.

Głosowanie odbędzie się w dniach 23 września – 7 października i będzie miało dwojaką formę. Będzie możliwość oddania głosu elektronicznego tutaj i zagłosowania tradycyjnego, to jest wyboru na karcie do głosowania i wrzucenia do urny.

Każdy głosujący będzie miał możliwość oddania tylko jednego głosu na projekt ogólnogminny i jednego na projekt rejonowy (do wyboru miejski lub sołecki).

Już teraz zachęcamy do oddawania głosów na ulubione projekty. To doskonała okazja, aby mieć na coś wpływ tym bardziej, że mamy taki wybór spośród projektów.

Razem decydujmy o tym, co zmieni naszą najbliższą okolicę!

Źródło: rogozno.pl, profil Gminy Rogoźno na Facebooku

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 27 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *