Zasłużeni dla Ziemi Rogozińskiej

11 listopada odbyła się Uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji zakończenia VI kadencji (pięćdziesiąta w historii). Uczestniczyło w niej 13 z 15 radnych. Ważną częścią uroczystości było nadanie Tytułów „Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej”.

Otrzymali je: Eugeniusz Wielgosz z Rogoźna (działacz społeczny, prezes Koła Miejskiego PZW i Koła Związku Filatelistów), Henryk Karaś z Marlewa (rolnik, wieloletni sołtys Sołectwa Pruśce), Jan Biskup z Parkowa (zasłużony działacz OSP Parkowo – komendant w I. 1962-87, w jego imieniu odebrała córka Grażyna Macioszek), Marian Koplin z Gościejewa (działacz społeczny, współzałożyciel Zespołu „Gościnianka”), Józef Kędziora z Parkowa (pośmiertnie, zasłużony działacz OSP Parkowo – prezes w I. 1957-82, w jego imieniu odebrał wnuk Jarosław Kędziora) i Bronisław Dembiński z Parkowa (pośmiertnie, zasłużony działacz OSP Parkowo – komendant w I. 1935-60, w jego imieniu odebrały córki Agnieszka Nowicka i Maria Kucharska). Akty nadania tytułów wręczali przewodniczący i wiceprzewodniczący kapituły – Roman Szuberski i burmistrz Bogusław Janus.

zasluzeni-dla-rogozna

50-sesja-rady
źródło: Goniec Rogoziński nr 24/599

(Odwiedzono 32 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *