Zarybiono jeziora Nienawiszcz Duży i Nienawiszcz Mały

zarybianieNa Fanpage Gmina Rogoźno na Facebooku czytamy:

W poniedziałek 21 listopada br. dokonano kolejnego zarybienia Jeziora Nienawiszcz Duży i Jeziora Nienawiszcz Mały. Tym razem wpuszczono do wód tych jezior 1200 kg dorodnych leszczy. W roku ubiegłym wpuszczono 700 kg płoci oraz mieszankę szczupaka, okonia, lina i płoci. W roku 2020 zarybiono leszczem w ilości ponad 1 tonę. W roku 2018 i 2019 zbiorniki te zarybiono takimi gatunkami ryb jak: sandacz, karaś, karp, okoń, leszcz, płoć, węgorz oraz szczupak.
Łączna waga wszystkich gatunków ryb, które zostały wpuszczone do obu jezior przez ostatnie pięć lat wyniosła ok 5,3 ton.
Zarybianie ma na celu odtwarzanie populacji gatunków najbardziej popularnych ryb jeziornych. Planowane jest dalsze zarybianie tych jezior.

Źródło https://www.facebook.com/rogoznogmina

Powiązane wpisy:

Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *