XXIV finał WOŚP w Rogoźnie…


… odbył się tym razem (nie bez oburzenia na lokalnym facebooku ze strony rogoźnian) w sali Rogozińskiego Centrum Kultury. Uczniowie lokalnych szkół wędrowali z puszkami i serduszkami po mieście, odbyły się występy, licytacje, ale zabrakło tzw. „światełka do nieba”. Organizatorzy zastąpili słynne „światełko” koncertami dwóch zespołów: „The Bj’s” – rock oraz „Studio Bum” – hip hop. Rogoźno w tym roku zebrało ponad 22 tysiące złotych, natomiast Parkowo, gdzie mieścił się drugi sztab – ponad 9 tysięcy. Dlaczego wybrano RCK zamiast sali ZSA? Zmianę tę tłumaczył dyrektor Piotr Szturmiński, zwracając uwagę na akustykę sali… Za najwyższą kwotę (300 zł) sprzedano tort w kształcie serca, podarowany przez jedną z rogozińskich cukierni. Popularnością cieszyły się również piłki z autografami piłkarzy Lecha (250-280 zł za sztukę) oraz stuletnia pocztówka ze zdjęciem placu K. Marcinkowskiego. Wśród rogoźnian, nie tylko w internecie, dało się słyszeć słowa krytyki o organizacji tegorocznego finału. Oprócz “światełka” zabrakło też zdaniem naszych rozmówców – strażaków z lokalnego oddziału OSP. Druhowie każdego roku organizowali pokazy. Tym razem, ze względu na nową lokalizację, zabrakło dla nich miejsca.
W parkowskiej sali gimnastycznej natomiast rozstawiono tradycyjne kawiarenki, odbywały się pokazy, m.in. gigantycznych baniek. Podczas licytacji za najwyższą kwotę, 200 zł, sprzedano maskotę w kształcie biedronki. Za 140 zł sprzedano niebieski tort podarowany przez policję. Dużą popularnością cieszyły się koszulki WOŚP, licytowane po 100 zł za sztukę. W Parkowie działało aż 35 wolontariuszy. Odwiedzali oni też okoliczne miejscowości. Prawie wszystkie puszki zostały wypełnione po brzegi.

final wosp 2

final wosp
źródło: Goniec Rogoziński nr 29/630
foto: rogozno.pl

(Odwiedzono 64 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *