Występy zespołów ludowych, kiermasz ogrodniczy i nowe technologie na Targach Rolniczych Kościelec 2022 – zaproszenie

maszyny ciągnik traktor

W niedzielę, 26 czerwca po dwuletniej przerwie wracają targi rolnicze w Kościelcu – największe wydarzenie branżowe we wschodniej Wielkopolsce. Na zwiedzających czekają stoiska wystawiennicze, innowacyjne technologie oraz liczne występy zespołów regionalnych. Organizatorem targów jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Głównym punktem targów będą wystawy stoisk handlowych oraz kiermasz ogrodniczy. Zwiedzający będą mogli między innymi przyjrzeć się nowym technologiom i maszynom, przetestować urządzenia czy też zakupić najpotrzebniejsze sprzęty i rośliny do swojego ogrodu. Dla rolników to z kolei możliwość rozwijania infrastruktury w gospodarstwie i podpisywania kontraktów z producentami, a także nawiązywanie bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami nauki i administracji samorządowej.

Dla rolników i mieszkańców 

– Targi w Kościelcu to największe wydarzenie środowiska rolniczego w tej części województwa. Przede wszystkim chcemy zapewnić rolnikom wsparcie doradców i możliwość nawiązania branżowych kontaktów, ale też dać odrobinę rozrywki w tych niełatwych czasach – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego
w Poznaniu.

Dzięki obecności fachowców, rolnicy uzyskają porady oraz informacje dotyczące polityki rolnej, wsparcia finansowego w ramach pomocy krajowej i unijnej, a także działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzień targowy to również rodzinne wydarzenie dla okolicznych mieszkańców. Niedzielny czas umili występ Gminnej Orkiestry Dętej w Kościelcu oraz koncerty zespołów młodzieżowych i kapel ludowych. Atrakcją dla zwiedzających będzie obecność rycerzy, a także pokazy twórczości ludowej i aktywności Kół Gospodyń Wiejskich.

Targi odbędą się w niedzielę, 26 czerwca w godzinach 9-16 na placu przy ul. Długiej w Kościelcu.

Harmonogram Targów Rolniczych Kościelec 2022

9:00-16:00 – Wystawy i kiermasz na placu targowym

9:30-10:00 – Występ Gminnej Orkiestry Dętej w Kościelcu
10:00-10:45 – Oficjalne otwarcie targów – prezentacja Krajowego Mistrza Agroligi 2021
10:45-11:30 – Występ Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec” działającego przy Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
11:30-12:00 – Występ Zespołu Ludowego „Kiełczewianki”
12:00-12:30 – Występ Zespołu Ludowego „Zgoda ze Smulska”
12:30-13:00 – Występ Zespołu „Razem” Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Brudzew
13:00-13:30 – Pokaz walki rycerskiej o honor pewnej damy oraz jej domostwa
13:30-14:00 – Występ Zespołu Ludowego „Dobrowianki”
14:00-14:30 – Występ Zespołu Ludowego „Nadnerzanki”

Prezentacje:
Maszyny i urządzenia rolnicze,
– Nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim,
Instalacje odnawialnych źródeł energii,
Środki do produkcji rolnej i ogrodniczej,

Doradztwo:
Rolnictwo przyszłości – efekty projektów: eDWIN, Demeter, Smart Agri Hubs,
– Założenia Zielonego Ładu,
– Innowacje w produkcji rolnej,
– Rolnictwo ekologiczne,
– Krótkie łańcuchy dostaw,
– Agroturystyka i dodatkowe źródła dochodu,
– Produkt lokalny, regionalny i ekologiczny (wielkopolski e-bazarek).
Zapraszamy.
źródło: materiały prasowe
Foto https://unsplash.com/photos/il_s8ri-xkU?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 20 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *