Wystawa "Malarstwo i rękodzieło"


W piątkowe popołudnie 21 lutego 2014 r. w Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie otwarto pierwszą w tym roku wystawę czasową zatytułowaną „Malarstwo i rękodzieło”.
Jest to już piąta wystawa zorganizowana w naszym Muzeum w ciągu ostatnich jedenastu miesięcy, która prezentuje prace miejscowych twórców amatorów. Łącznie na wszystkich wystawach mogliśmy podziwiać ponad dwa tysiące prac będących dziełem ludzkich rąk. Na prezentowanej do 23 marca wystawie zobaczyć możemy 665 najróżniejszych prac wykonanych przez 8 autorów. Wśród nich tylko 3 osoby prezentowały już swoje prace w naszym Muzeum, a pozostałe 5 osób robi to po raz pierwszy. W większości są to mieszkańcy Rogoźna ( 6 osób) oraz Owieczek i Mieściska. Swoje prace prezentują: Jadwiga Birula (gobeliny), Danuta Gromadecka (obrazy wykonane haftem krzyżykowym), Stanisława Dembna ( kraszanki, papierowa wiklina, obrazy wykonane techniką decoupage oraz kwiaty z krepy), Zygmunt Mikołajczak (wyroby z wikliny), Barbara Piątkowska (serwety z haftem richelieu), Elżbieta Walkowiak (haft szydełkowy), Eugenia Zabder (różne przedmioty wykonane szydełkiem) oraz Jan Zabder (malarstwo). O tym, że wszystkie prezentowane prace są wyjątkowe i niepowtarzalne może świadczyć fakt iż wiele z nich zostało już w dniu otwarcia zakupionych. Wystawa od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem, a ponieważ będzie czynna tylko do 23 marca 2014 r. warto się pospieszyć i odwiedzić sale wystaw czasowych w rogozińskim Muzeum.
źródło: rck.rogozno.pl
wystawa-malarstwo-rekodzielo
wystawa-malarstwo-rekodzielo-2

(Odwiedzono 63 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *