Wyróżnieni strażacy z naszej gminy

27 marca w Sali im Witolda Celichowskiego w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia mieszkańcom Wielkopolski przyznanych im przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej orderów i odznaczeń. W wyróżnionym
gronie znalazło się dwóch zasłużonych strażaków z terenu Gminy Rogoźno. Wojewoda Piotr Florek w imieniu Prezydenta RP wręczył Złoty Krzyż Zasługi Stanisławowi Filipowiczowi ze Słomowa oraz Srebrny Stanisławowi Baranowskiemu z Prusiec.

66-letni druh Stanisław Filipowicz nieprzerwanie od 49 lat pełni funkcję prezesa
Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomowie. Jest wieloletnim i oddanym działaczem społecznym spełniającym się na różnych polach działalności. Dzięki jego staraniom OSP Słomowo ma sztandar, remizę oraz wóz ratowniczo-gaśniczy. Do osobistych sukcesów druha należy uratowanie życia małemu dziecku, które zadławiło się mlekiem i nie oddychało oraz uratowanie życia myśliwemu, który postrzelił się na polowaniu. W obu przypadkach lekarze potwierdzili, że błyskawiczna interwencja druha Filipowicza zapewniła poszkodowanym przeżycie. Strażak aktywnie współpracuje z sołtys Słomowa, radą sołecką i miejscową parafią, wiele pracy włożył w dostosowanie budynku po starej szkole w Słomowie do celów świetlicy. Jest członkiem zarządu oddziału gminnego OSP w Rogoźnie i powiatowego w Obornikach.

Natomiast 73-letni druh Stanisław Baranowski do OSP zapisał się w 1955 r. Członkiem tej jednostki był przez 11 lat, do przeprowadzki do Prusiec. Tam założył MDP, stworzył kronikę oraz zainicjował otrzymanie przez jednostkę sztandaru i nowych samochodów. Piastował i zajmuje do dziś wiele strażackich stanowisk. Warto zauważyć, że odznaczeni druhowie są nie tylko z krwi i kości strażakami-ochotnikami, dobrymi organizatorami i motorami wielu działań ale przede wszystkim są dobrymi ludźmi. Gratulujemy!

odznaczeni-strazacy
źródło: Goniec Rogoziński nr 8/609
foto: rogozno.pl

(Odwiedzono 30 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *