Wyniki etapu powiatowego XV edycji konkursu plastycznego


“Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” – taki tytuł posiadała XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami konkursu mogły być dzieci i młodzież podzieleni na cztery grupy:
• I grupa – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej,
• II grupa – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej,
• III grupa – uczniowie gimnazjum,
• IV grupa – uczniowie i wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej i ośrodków szkolno – wychowawczych.

Do Komendy Powiatowej PSP w Obornikach wpłynęło łącznie 21 prac z poszczególnych gmin naszego powiatu, których autorzy to uczniowie grupy II oraz grupy III. Każda praca prezentowała wysoki poziom artystyczny, dlatego też komisja konkursowa etapu powiatowego na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Obornikach bryg. Sławomirem Zdrenką musiała indywidualnie i skrupulatnie ocenić każdą nadesłaną pracę. Nagrodami dla każdego ucznia biorącego udział w konkursie, którego praca dostarczona została do siedziby Komendy były czujki dymu ufundowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach, które osobiście wręczył w poszczególnych szkołach z-ca Komendanta Powiatowego kpt. Dariusz Szrama oraz naczelnik wydziału operacyjno – kontrolno – rozpoznawczego st. kpt. Marek Wiktorski.
Komisja konkursowa wybrała dwie prace, które zostały zgłoszone do eliminacji wojewódzkich. Zwycięzcami etapu powiatowego została Dominika Lichota ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie oraz Kinga Rychlewska z Gimnazjum w Kiszewie.
Tegoroczna edycja konkursu miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń,
jakie niesie tlenek węgla potocznie nazywany czadem, oraz poinformowanie, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem. To uzupełnienie ogólnopolskiej akcji „NIE dla CZADU” zachęcającej do montowania czujek tlenku węgla w domu. Taki temat konkursu jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zdarzeń z tlenkiem węgla na terenie całego kraju.

źródło: kppsp-oborniki.pl

(Odwiedzono 28 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *