Wyniki etapu powiatowego XV edycji konkursu plastycznego

“Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” – taki tytuł posiadała XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami konkursu mogły być dzieci i młodzież podzieleni na cztery grupy:
• I grupa – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej,
• II grupa – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej,
• III grupa – uczniowie gimnazjum,
• IV grupa – uczniowie i wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej i ośrodków szkolno – wychowawczych.

Do Komendy Powiatowej PSP w Obornikach wpłynęło łącznie 21 prac z poszczególnych gmin naszego powiatu, których autorzy to uczniowie grupy II oraz grupy III. Każda praca prezentowała wysoki poziom artystyczny, dlatego też komisja konkursowa etapu powiatowego na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Obornikach bryg. Sławomirem Zdrenką musiała indywidualnie i skrupulatnie ocenić każdą nadesłaną pracę. Nagrodami dla każdego ucznia biorącego udział w konkursie, którego praca dostarczona została do siedziby Komendy były czujki dymu ufundowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach, które osobiście wręczył w poszczególnych szkołach z-ca Komendanta Powiatowego kpt. Dariusz Szrama oraz naczelnik wydziału operacyjno – kontrolno – rozpoznawczego st. kpt. Marek Wiktorski.
Komisja konkursowa wybrała dwie prace, które zostały zgłoszone do eliminacji wojewódzkich. Zwycięzcami etapu powiatowego została Dominika Lichota ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rogoźnie oraz Kinga Rychlewska z Gimnazjum w Kiszewie.
Tegoroczna edycja konkursu miała na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożeń,
jakie niesie tlenek węgla potocznie nazywany czadem, oraz poinformowanie, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem. To uzupełnienie ogólnopolskiej akcji „NIE dla CZADU” zachęcającej do montowania czujek tlenku węgla w domu. Taki temat konkursu jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zdarzeń z tlenkiem węgla na terenie całego kraju.

źródło: kppsp-oborniki.pl

(Odwiedzono 7 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *