Wygrana Wełny, remis rezerw, porażka Tornada

piłka nożna boisko

Miniony weekend był różnorodny pod względem wyników dla drużyn z Gminy Rogoźno. Drużyna Wełny Rogoźno wygrała w Obrowie z tamtejszymi Bykami 1:3 (0:2) w meczu 21. kolejki grupy II piłkarskiej Klasy A. Z kolei jej rezerwy zremisowały również na wyjeździe z Tarzanami Wrzeszczyna 2:2 (0:1) w 18. kolejce grupy II wielkopolskiej Klasy B. Natomiast grający w tej samej lidze zespół Tornada Tarnowo uległ u siebie rezerwom Radwana Lubasz 1:5 (0:4).

Podsumowanie rozpoczniemy od pierwszej drużyny Wełny Rogoźno. W pierwszej połowie ekipa z Grodu Przemysła prowadziła gładko 2:0 po bramkach niezawodnego snajpera Krzysztofa Zielińskiego w 22. i Jakuba Bartola w 31. minucie. Również w pierwszej połowie kapitan zespołu Sławomir Urban obejrzał żółtą kartkę.

Początek drugiej połowy przyniósł nieoczekiwanie bramkę kontaktową dla zespołu z Obrowa w 49. minucie. Dochodziło również do częstej ilości zmian w obu zespołach, co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść RKS-u, co przypieczętował w 79. minucie Adam Rybarczyk, ustalając wynik spotkania. W 2. połowie do grona osób ukaranych żółtą kartą dołączyli Bartosz Nowak i Michał Baczyński.

Byki Obrowo – RKS Wełna Rogoźno 1:3 (0:2)

49′ Gajda – 22′ Zieliński 31′ Bartol 79′ Adam Rybarczyk

Po tym meczu zespół Wełny Rogoźno zajmuje 2. miejsce w tabeli z 48 punktami na koncie. Pierwsza jest ekipa Rożnovii z nieodległego Rożnowa, która ma tylko 2 „oczka” więcej. Za to przewaga nad trzecią Wartą Wartosław wynosi w tej chwili już 5 punktów, co w dalszej perspektywie przybliża RKS do awansu do klasy okręgowej. Pewne jest natomiast to, że na koniec sezonu popularna Wełenka zajmie wyżej niż 8. miejsce.

Z kolei drużyna rezerw Wełny po pierwszych 45. minutach swojego meczu prowadziła 1:0 po strzale Kacpra Jóźwiaka w 41. minucie.

Za to w drugiej odsłonie spotkania Tarzani zaczęli gonić wynik, wyrównując w 60. minucie. Na odpowiedź gości trzeba było czekać do 77. minuty, kiedy to Adrian Józefiak ponownie wyprowadził ich na prowadzenie. Zupełnie nieoczekiwanie gospodarze wyrównali już po minucie. Do końca meczu wynik już się nie zmienił.

Tarzani Wrzeszczyna – Wełna II Rogoźno 2:2 (0:1)

60′ Heppner 78′ Graś – 41′ Jóźwiak 77′ Józefiak

Po 18. kolejkach rezerwy RKS-u zajmują w tabeli 4. miejsce, z 3-punktową stratą do trzeciej Victorii Miały i aż tracąc aż 10 do miejsca premiowanego awansem do klasy A. Co za tym idzie, rezerwy Wełny mają tylko matematyczne szanse na awans do klasy A.

Podsumowanie kończymy spotkaniem Tornada Tarnowo z rezerwami Radwana Lubasz. Po pierwszych 45 minutach niżej notowany rywal wypunktował gospodarzy, gładko prowadząc 0:4.

W drugiej części spotkania goście podwyższyli wynik na 0:5. drużyna Tornada zdołała odpowiedzieć trafieniem Marcina Białachowskiego. Do tego trzech zawodników ekipy z Tarnowa: Damian Wachowiak, Michał Jaśkowiak i Przemysław Kledzik zostało ukaranych żółtymi kartkami. Porażka boli tym bardziej, że rezerwy Radwana to sąsiad Tarnowian w tabeli.

Tornado Tarnowo – Radwan II Lubasz 1:5 (0:4)

’72 Białachowski – '6 ’20 Rychlik 42′ Ratajczak 61′ Wernicki

Po tym meczu Tornado Tarnowo zajmuje 8. miejsce w tabeli z 24 punktami i straciło już szanse na awans do klasy A w tym sezonie.

źródło: laczynaspilka.pl