Wybory sołeckie w Parkowie

Justyna Bartol-Baszczynska soltysWybory sołeckie odbyły się już we wszystkich miejscowościach gminy. Ponad sto osób zebrało się w świetlicy wiejskiej w Parkowie. Justyna Bartol-Baszczyńska w kilku słowach przybliżyła swoje dokonania. Głos zabrało kilku mieszkańców Parkowa, którzy podziękowali Baszczyńskiej za ciężką pracę. Dyrektorki szkoły i przedszkola – Maria Ciowska i Małgorzata Bartkowiak – wręczyły Baszczyńskiej bukiet kwiatów. Wzruszona Baszczyńska podziękowała wszystkim. Kandydaturę reelekcyjną podała dyrektor Cisowska. Baszczyńska przyjęła nominację, po czym głos zabrał Nadolny, który zgłosił kontrkandydata – Michała Lisa, który zgodził się kandydować.

Po raz kolejny sołtysem została jednak Justyna Bartol-Baszczyńska. Zdobyła 104 głosy, przy 14 Lisa. Wybrano również radę sołecką, Karol Nowak – wieloletni członek rady zrezygnował z kolejnej kadencji i zaproponował na swego następcę – Elwirę Józefek. Reszta rady pozostała ta sama i w jej skład weszli: Maria Cisowska, Zofia Zyber, Ewa Szatkowska, Waldemar Janka, Michał Lis, Jacek Król i Piotr Krakowiak. Mieszkańcy mieli też wiele pytań do burmistrza, korzystając z jego obecności. Pytania dotyczyły remontów drogi, budowy parkingu, kanalizacji do Józefinowa. Szuberski zapewniał, że wszystko zostanie wykonane, a kanalizacja powstanie już za kilka lat. Parkowanie słyszą takie odpowiedzi od lat, toteż słowa burmistrza nie wywołały entuzjazmu.

źródło: Goniec Rogoziński nr 7/608

(Odwiedzono 27 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *