Wybory sołeckie w Parkowie

Justyna Bartol-Baszczynska soltysWybory sołeckie odbyły się już we wszystkich miejscowościach gminy. Ponad sto osób zebrało się w świetlicy wiejskiej w Parkowie. Justyna Bartol-Baszczyńska w kilku słowach przybliżyła swoje dokonania. Głos zabrało kilku mieszkańców Parkowa, którzy podziękowali Baszczyńskiej za ciężką pracę. Dyrektorki szkoły i przedszkola – Maria Ciowska i Małgorzata Bartkowiak – wręczyły Baszczyńskiej bukiet kwiatów. Wzruszona Baszczyńska podziękowała wszystkim. Kandydaturę reelekcyjną podała dyrektor Cisowska. Baszczyńska przyjęła nominację, po czym głos zabrał Nadolny, który zgłosił kontrkandydata – Michała Lisa, który zgodził się kandydować.

Po raz kolejny sołtysem została jednak Justyna Bartol-Baszczyńska. Zdobyła 104 głosy, przy 14 Lisa. Wybrano również radę sołecką, Karol Nowak – wieloletni członek rady zrezygnował z kolejnej kadencji i zaproponował na swego następcę – Elwirę Józefek. Reszta rady pozostała ta sama i w jej skład weszli: Maria Cisowska, Zofia Zyber, Ewa Szatkowska, Waldemar Janka, Michał Lis, Jacek Król i Piotr Krakowiak. Mieszkańcy mieli też wiele pytań do burmistrza, korzystając z jego obecności. Pytania dotyczyły remontów drogi, budowy parkingu, kanalizacji do Józefinowa. Szuberski zapewniał, że wszystko zostanie wykonane, a kanalizacja powstanie już za kilka lat. Parkowanie słyszą takie odpowiedzi od lat, toteż słowa burmistrza nie wywołały entuzjazmu.

źródło: Goniec Rogoziński nr 7/608

(Odwiedzono 15 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *