Wojciecha Dutkiewicz – wspomnienia


„Wojciecha Dutkiewicz – wspomnienia” – tak zatytułowane zostało spotkanie inaugurujące rok akademicki 2022/2023 Rogozińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowane wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Rogoźna i Muzeum Regionalnym, które odbyło się 7 września 2022 r. Prezes RUTW Krystyna Gromanowska serdecznie powitała członków rodziny Dutkiewiczów – Marię Gruszkę z małżonkiem i Piotra Dutkiewicza oraz burmistrza Rogoźna i wszystkich przybyłych.

Życiorys Wojciechy Dutkiewicz przedstawiła Lucyna Bełch. Wzbogacony on został prezentacją multimedialną zdjęć i dokumentów ze zbiorów Muzeum przygotowaną przez Angelikę Pilarską. W wystąpieniu uwypuklono działalność pedagogiczną, społeczną, udział w Powstaniu Wielkopolskim, upowszechnianie wiedzy o jego rogozińskich uczestnikach oraz zasługi dla powstania muzeum, którego Wojciecha Dutkiewicz została patronką. Próbowano zgłębić fenomen tej wybitnej osobowości.

Następnie odbył się pokaz filmu o Cioci Acie pt. „Szacunek” zrealizowanego przez Jej ucznia Jerzego Szotkowskiego w 1973 r.

W dalszej części spotkania uczestnicy podzielili się swoimi wspomnieniami o bohaterce wieczoru. Głos zajęli: Piotr Dutkiewicz, Jacek Waliszewski, Władysław Ruks, Mirosława Kaczmarek (w imieniu siostry Urszuli Korczak z domu Borysiak), Teresa Biskupska, Stefania Ziółkowska, Danuta Pioch. We wszystkich wypowiedziach sylwetka Wojciechy Dutkiewicz jawiła się jako nieprzeciętny człowiek o wielkim sercu.

Lucyna Bełch
Na zdjęciu: Angelika Pilarska, Piotr Dutkiewicz, siostrzenica Wojciechy Dutkiewicz Maria Gruszka z mężem Czesławem, Lucyna Bełch

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 73 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *