Wizyta

wizyta3 sierpnia Marek Hopa, Łukasz Wais, Adam Maliński oraz Ewa Krawczyk w ramach fundacji ”Pomóż Innym” wyjechali do Wiehl. Po przyjeździe do schroniska młodzieżowego i krótkim odpoczynku do Jugendherberge przybyli Elisabeth i Alois Kampa. Przedstawiając program pobytu zaproponowali spacer do restauracji Tropfensteinhohie, w której podziemiach znajdują się jaskinie. Na tarasie przed restauracją gości z Polski powitała Roswitha Koehlert z Towarzystwa Niemiecko-Polskiego w Bonn i Stowarzyszenia na Rzecz Przyjaźni Miasta Wiehl z Rogoźnem i Ryczywołem. Przybyli również Michael Adomaitis z fundacji hospicjum Joannitów – Jens Kaemper z HBW – dyrektor Zarządu Mieszkań Opiekuńczych dla Niepełnosprawnych, Beate Luehn i Juergen Grafflage. Po powitaniu i wymianie pozdrowień z Rogoźna i Ryczywołu rozpoczęły się bardzo szczegółowe rozmowy merytoryczne o tym, jak funkcjonują domy środowiskowe dla niepełnosprawnych – stacjonarne i samodzielne z opieką instytucji HBW – Wiehl.de.
Gospodarze zadbali, aby goście nie opadli z sił i zaprosili do greckiej restauracji, gdzie przybył przedstawiciel Burmistrza Wiehl – Hans Joachim Klein. Po wspólnym pożegnalnym obiedzie udano się do kolejnego kompleksu mieszkań opiekuńczy dla niepełnosprawnych.

źródło: Goniec Rogoziński nr 18/619

(Odwiedzono 55 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *