Wizja arkusza

zespol-szkol-agrobiznesu-rogozno-800Wielu czytelników, a nawet  wiceprzewodniczący rady P. Wojciechowski dopytywali i dopytują – co stanie się z nauczycielami, ilu z nich znajdzie pracę w Zespole Szkół H. Cegielskiego, a ilu pozostanie bez pracy, czy są przewidywane odprawy oraz czy zatrudnianie nauczycieli Zespołu Szkół Agrobiznesu nie odbędzie się kosztem pozostałych zatrudnionych już pracowników? Starosta w tej kwestii odpowiedział, że Rada Powiatu podjęła uchwałę o likwidacji Zespołu Szkół Agrobiznesu – szkoła przestanie istnieć od 1 września br. Powiat zobowiązał się do umieszczenia kadry nauczycieli w innych placówkach. Dodał, że jedynie tylko pięcioro nauczycieli z grona nie będzie miało zatrudnienia w szkole. Niski nabór do szkoły powoduje to, że nie są w stanie zapewnić wszystkim nauczycielom miejsc pracy. Tym wszystkim nauczycielom, którzy stracą pracę będą wypłacone odprawy zgodnie z przepisami – prawem pracy i kartą nauczyciela. Aktualnie najprawdopodobniej jednak dwoje nauczycieli, z piątki, nie będzie miało pracy. Wiadomo też tyle, że prawie wszyscy stracą „nadgodziny” – etat nauczycielski to osiemnaście lekcji w tygodniu, wszystko ponad to „nadgodziny”.

Jak twierdzi była dyrektorka ZS, dziś wiceburmistrz, kiedy w styczniu był przygotowywany wstępny arkusz ZS H. Cegielskiego, wówczas były już poczynione starania, żeby jak najmniejszym kosztem nauczycieli odbyła się likwidacja ZS Agrobiznesu. W rzeczonym arkuszu, że pięcioro nauczycieli było przeznaczonych do zwolnienia. Tomaszewska dodała, że należy się wielkie uznanie dla ZS H. Cegielskiego, gdyż nie było żadnych sprzeciwów ze strony nauczycieli, że stracą nadgodziny. Tutaj nie można się zgodzić, bo Goniec dysponuje skargą nauczycielską w tej kwestii. Skarg jest więcej, bo są i tacy, którzy z kolei w gminnych jednostkach figurowali w arkuszu, ale zostali z niego wykreśleni przed zatwierdzeniem (jednostki gminne – podstawówki i gimnazja, zatwierdza burmistrz).

źródło: Goniec Rogoziński nr 13/614

(Odwiedzono 23 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *