Wioślarze…… Uczniowskiego Klubu Sportowego „Olimpia” działającego przy ZS im. H. Cegielskiego w Rogoźnie maja już za sobą najważniejsze starty w sezonie. Były to: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Mistrzostwa Polski juniorów 15-16 lat oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (19-22 lata). Były to udane starty, chociaż z małym niedosytem. Zabrakło medalu, który był na wyciągnięcie… wiosła w dwójce podwójnej juniorów na OOMł. w Kruszwicy. Osada w składzie: Dawid Kubisz-Łukasz Cieślik jak burza przeszła kwalifikacje. W finale byli faworytami do jednego z medali. W biegu finałowym rozpoczęli wyścig bardzo spokojnie i rozważnie, wiosłując stopniowo przesuwali się do upragnionego miejsca na podium. 500 m do mety – trzecia pozycja z przewagą ponad 2,5 sekundy nad czwartą osadą i sekunda straty do drugiego miejsca. Dwieście metrów do mety – nasi rozpoczynają finisz i stało się! Potężne zatopienie wiosła – po wioślarsku „rak” – szlakowego, zatrzymanie łodzi… i po medalu. Szóste miejsce w Polsce to dla wielu byłaby radość; dla Dawida i Łukasza – ogromna rozpacz i żal straconej szansy na życiowy sukces.

Poza dwójką podwójną – Dawid i Łukasz startowali w jedynkach. Tutaj również była szansa na medal dla Dawida. Wygrywał wszystkie biegi eliminacyjne z półfinałem włącznie. Po „wpadce”” na dwójce za bardzo chciał się „odegrać” w jedynce. Rozpoczął wyścig w szaleńczym dla siebie tempie i zapłacił za to na mecie. Drugie szóste miejsce w finale, szóste w Polsce na jedynce. Mimo wszystko należy uznać to za sukces! Bardzo dobrze spisywał się w biegach jedynek Łukasz Cieślik, który dopiero w tym roku zaczął wiosłować na jedynce. Zakwalifikował się do finału „B” (miejsca 7-12) i po bardzo ładnym wyścigu zajął w nim II miejsce co w ostatecznej kwalifikacji dało mu VIII pozycję w Polsce. Szóste i ósme miejsce w koronnej konkurencji wioślarskiej jaką – poza ósemką jest jedynka – to ogromny sukces rogozińskich młodych wioślarzy. W OOMł. udanie rozpoczęła swoje starty Anna Runowska. Dla Ani były to pierwsze regaty w życiu i od razu Mistrzostwa Polski. Ogromny stres – 25 przeciwniczek na starcie, start na jedynce – to wszystko spadło na Anię jak grom podczas burzy, której panicznie się boi. Ale dzielnie przeszła chrzest bojowy; zakwalifikowała się do finału „C” w którym zajęła V miejsce co dało jej ostatecznie XVII miejsce w Polsce. Ania od września bieżącego roku rozpoczyna edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu. Będzie miała tam zapewnione bardzo dobre warunki do szkolenia; najlepsze w Polsce! Posiada bardzo dobre warunki fizyczne i ogromny talent. W przyszłym roku będzie jeszcze junioką w kategorii 15-16 lat i ma szansę – ogromną szansę – na pójście śladami Julii Michalskiej. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu wystartował nasz jedyny młodzieżowiec – Patryk Nowak. W kategorii jedynek zajął X miejsce a startując z zawodnikami KW 04 Poznań w czwórce podwójnej – był na VI miejscu. Wioślarze po 4-tygodniowym odpoczynku już od 22 sierpnia rozpoczęli przygotowania do jesiennej części sezonu 2014 roku. Przed nimi jeszcze starty w Mistrzostwach Wielkopolski (14.09.14): Mistrzostwach Polski w sprincie (Płock – 20-21.09.14) oraz Centralnych Regatach Jesiennych 18-19.10.14 w Poznaniu. (Ryszard Olczuk)

wioslarz-sierpien-2014
wioslarz-sierpien-2014-2
wioslarka-sierpien-2014

źródło: Goniec Rogoziński nr 19/594

(Odwiedzono 145 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie * Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.