Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 – zaproszenie

traktory

Setki odmian upraw, nowoczesny sprzęt rolniczy i wyjątkowe zwierzęta na targach w Sielinku

Prezentacja sprzętu rolniczego i środków do produkcji rolniczej, wycena i pokaz zwierząt hodowlanych, wykłady, bezpłatne konsultacje u specjalistów, możliwość degustacji różnorodnych potraw oraz prapremiera platformy doradczej eDWIN – to wszystko czeka na osoby, które pojawią się w sobotę i niedzielę, 4-5 czerwca, na targach w Sielinku organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 - Plakat

Dwudzieste ósme Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 to największe wydarzenie organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, któremu towarzyszy trzecia Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych oraz Dni Pola.

– Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie będziemy mogli spotkać się w Sielinku na kolejnej edycji targów. To wydarzenie, które jest doskonałą okazją, by zapoznać się z nowościami w rolnictwie, obejrzeć najnowocześniejszy sprzęt rolniczy lub sprawdzić, jak na poletkach demonstracyjnych WODR prezentują się odmiany upraw wielu różnych hodowców – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Bogaty program targów w Sielinku 

Chociaż targi w Sielinku już rok temu powróciły po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, to ubiegłoroczna edycja odbyła się jeszcze w ograniczonym wymiarze. Tym razem będzie jednak zupełnie inaczej i targi powracają w pełnej formie.

Na odwiedzających czekają kolekcje wielu roślin uprawnych (ponad 300 poletek) oraz energetycznych, nowoczesny sprzęt rolniczy i środki do produkcji rolnej. W tym roku WODR zaprezentuje poletka demonstracyjne zbóż jarych, ozimych, rzepaku ozimego oraz roślin strączkowych. Doradcy WODR oraz przedstawiciele firm nasiennych będą dostępni do dyspozycji odwiedzających, aby omówić poszczególne odmiany i gatunki roślin.

Miłośnicy roślin będą mieli okazję zobaczyć ogródek ziołowo-kwiatowy, który jest prowadzony przez pracowników WODR. Ponadto, na chętnych czekają degustacje potraw z mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego, konkursy dla rodzin oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Podczas targów prezentowana jest szeroka oferta firm działających w branży rolniczej oraz działających na rzecz rolnictwa. Można odwiedzić stoiska ze sprzętem rolniczym, stoiska firm paszowych, nawozowych oraz ze środkami do produkcji rolnej.

Skupienie wielu ofert w jednym miejscu pozwala odwiedzającym porównać jakość oraz ceny produktów oraz daje możliwość zastosowania różnych technologii i rozwiązań w swoim gospodarstwie. Ponadto, jak co roku zaplanowana jest także część kiermaszowa, gdzie można będzie zakupić meble ogrodowe, sprzęt ogrodniczy, sadzonki kwiatów, drzewka oraz krzewy ozdobne.

– Co roku zależy nam na tym, by odwiedzający mogli skorzystać z jak najszerszej oferty podczas targów w Sielinku. Zależy nam, aby nasi goście podczas targów mogli uzyskać wszelkie interesujące ich informacje oraz zapoznali się z możliwościami, jakie oferuje Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego – mówi Jacek Sommerfeld.

Bezpłatne konsultacje na targach w Sielinku

Co więcej, zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów i przedstawicieli instytucji rolniczych takich jak: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza, Wielkopolska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Natomiast na stoisku WODR będzie można zapoznać się z Elektroniczną Platformą Świadczenia Usług czy zamówić wykonanie zabiegu ochrony kukurydzy przed omacnicą prosowianką w ramach usługi Poldrony.

Targi w Sielinku pełne okazałych zwierząt

Na tegorocznych targach w Sielinku nie zabraknie także wystawy oraz pokazu zwierząt hodowlanych, które cieszą się dużą popularnością wśród odwiedzających. Goście będą mieli okazję obejrzeć bydło mięsne, bydło mleczne, konie, króliki, owce i drób.

Podczas targów tradycyjnie odbędzie się również wycena zwierząt, natomiast w sobotę kulminacyjnym punktem będzie wybór i prezentacja czempionów oraz super czempionów spośród jałówek i krów ras mlecznych oraz ras bydła mięsnego. Uroczystość wręczenia pucharów i nagród dla hodowców odbędzie się w niedzielę.

Prapremiera aplikacji eDWIN na targach w Sielinku

Podczas targów w Sielinku odbędzie się także prapremiera platformy doradczej eDWIN, która będzie wspomagała rolników w ich codziennej pracy. W ramach platformy doradczej eDWIN dostępne będą cztery elektroniczne usługi. W czerwcu zostaną udostępnione dwie z nich.

Dla rolników najważniejszą usługą będzie „Wirtualne gospodarstwo”, w ramach którego rolnicy będą mieli dostęp do wirtualnej karty swojego pola. Ponadto, poprzez specjalną aplikację rolnicy będą otrzymywali o występujących zagrożeniach na polu, szkodnikach, załamaniach pogody czy porady dotyczące terminów stosowania środków ochrony roślin. Co więcej, aplikacja uprości oraz ułatwi także kontakt z doradcą rolniczym WODR.

Drugą usługą, która pojawi się w czerwcu w ramach platformy eDWIN, będzie „Udostępnianie danych meteorologicznych”. Dzięki niej rolnicy będą mieli dostęp do aktualnych oraz archiwalnych danych ze stacji meteorologicznych przypisanych do platformy eDWIN.

Pozostałe dwie usługi, czyli „Śledzenie pochodzenia produktów”, „Raportowanie zagrożeń”, zostaną udostępnione w późniejszym terminie. Oficjalna premiera platformy doradczej eDWIN będzie miała miejsce podczas Krajowych Dni Pola Poświętne 2022 w dniach 11-13 czerwca.

– Platforma eDWIN jest wyjątkowa w skali całego kraju. To narzędzie, które zdecydowanie ułatwi pracę rolnikom i pozytywnie wpłynie na jakość plonów – wyjaśnia Jacek Sommerfeld.

Targi w Sielinku – impreza towarzysząca Krajowym Dniom Pola 

Targi w Sielinku są imprezą towarzyszącą Krajowym Dniom Pola Poświętne 2022. Jest to największa impreza rolnicza organizowana przez ośrodki doradztwa rolniczego pod patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Natomiast już za rok Krajowe Dni Pola będą organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i odbędą się w Sielinku.

– Już teraz wszystkich serdecznie zapraszam za rok na Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 – mówi Jacek Sommerfeld.

PROGRAM

 XXVIII Wielkopolskie Targi Rolnicze, III Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, XXVI Wystawa Zwierząt, Dni Pola Sielinko 2022

Sobota 4 czerwca 2022 r. 

 9:00                Rozpoczęcie wydarzenia.

 9:00 – 17:00   Prezentacja sprzętu rolniczego oraz środków do produkcji rolniczej.

 8:30 – 13:00   Wycena zwierząt hodowlanych połączona z pokazem zwierząt utrzymywanych w warunkach „Dobrostanu”.

8:30  – 10:00  Wycena bydła mięsnego – ring główny.

10:00 – 13:00  Wycena bydła mlecznego i pokaz zwierząt utrzymywanych w warunkach dobrostanu – ring główny.

10:00 – 13:00  Wycena koni i pokaz zwierząt utrzymywanych w warunkach dobrostanu – parkur.

10:00 – 13:00  Wycena królików i pokaz zwierząt utrzymywanych w warunkach dobrostanu – hala ze  zwierzętami futerkowymi.

10:00 – 13:00  Prezentacja owiec, pokaz zwierząt utrzymywanych w warunkach dobrostanu – hala owiec.

10:00 – 13:00  Prezentacja drobiu i pokaz zwierząt utrzymywanych w warunkach dobrostanu – płyta drobnego inwentarza.

12:00 – 12:30  Uroczyste  otwarcie XXVIII Wielkopolskich  Targów   Rolniczych  oraz  III  Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, XXVI Wystawy Zwierząt, Sielinko 2022 

,,Pod Zegarem”.

13:00 – 14:00  Wybór i prezentacja na ringu głównym super czempionów, najpiękniejszych zwierząt wystawy spośród jałówek, krów ras mlecznych i ras bydła mięsnego oraz koni.

10:00 – 17:00  Konferencja nt. innowacyjnych rozwiązań w produkcji zwierzęcej oraz zrównoważonej produkcji zwierzęcej pt. „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu”-  scena/ sala Muzeum Gospodarki Mięsnej.

Organizator: WODR w Poznaniu, branżowe Związki Zwierząt Hodowlanych m.in. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Związek Hodowców Koni Wielkopolskich, Krajowy Związek Hodowców Królików, Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi, Federacja Grup i Producentów Wołowina Polska

Niedziela 5 czerwca 2022 r. 

       9:00                   Rozpoczęcie wydarzenia.

                                 Ring główny:

10:00 – 13:00     Prezentacja czempionów i wiceczempionów  – uroczystość wręczenia pucharów, nagród i dyplomów hodowcom – bydła mięsnego, bydła mlecznego, koni oraz zwierząt futerkowych.

10:15 – 10:45     ogłoszenie wyników Konkursu Młodych Hodowców cieląt jałówek rasy HO Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu z siedzibą w Tulcach, Sp. z o.o.

10:45  – 11:30    Pokaz fittingu – profesjonalnego przygotowania bydła mlecznego do wystawy

                           Parkur/ ring główny:

13:00 – 15:00    Pokaz koni i bydła mięsnego oraz prezentacja zwierząt utrzymywanych w dobrostanie połączona z merytorycznym komentarzem.

10:00 – 17:00    Konferencja nt. zasad dobrostanu i bioasekuracji oraz innowacyjnych rozwiązań w produkcji zwierzęcej pt. „Innowacyjna i zrównoważona produkcja rolnicza w ramach Zielonego Ładu”-  scena/ sala Muzeum Gospodarki Mięsnej.

Organizator: WODR w Poznaniu, IZ-PIB w Balicach, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,  Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu Rolnicze Gospodarstwo Doświadczalne Brody

17:00                  Zakończenie targów i wystawy zwierząt.

Ponadto podczas obu dni Targów w godzinach 9.00-17.00:

Prezentowane będą:

 • kolekcje roślin uprawnych wybranych gatunków i odmian (ponad 300 poletek)  –  Dni Pola,
 •     kolekcje roślin energetycznych,
 • sprzęt rolniczy oraz środki do produkcji rolnej,
 • systemy wspomagania decyzji w integrowanej ochronie roślin,
 • Elektroniczna Platforma Świadczenia Usług,
 •     ogródek ziołowo-kwiatowy,

oraz zapraszamy:

 •   na bezpłatne konsultacje specjalistów i przedstawicieli instytucji okołorolniczych,
 •   na promocję i degustację potraw z mięsa wołowego, wieprzowego i drobiowego,
 • na bezpłatne konsultacje specjalistów (Ocena Wartości Użytkowej Bydła) oraz bezpłatne badanie pasz
  objętościowych na stoisku Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka,
 •   do udziału w konkursach rodzinnych i innych atrakcjach dedykowanych  dzieciom i młodzieży.

Zapraszamy.

Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 - Parkingi i organizacja ruchu

Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2022 - Plan wystawy
źródło: materiały prasowe

Powiązane wpisy:

Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *