Wakacyjny Festyn Rodzinny 2017 – zdjęcia

30 lipca, w niedzielne popołudnie i wieczór na rogozińskim targowisku odbywał się festyn rodzinny, na który z plakatów (i nie tylko!) zapraszały ukochane przez najmłodszych minionki. Na dzieci czekały dmuchane zamki, trampolina, basen z pływającymi kulami, piłkarzyki i wiele innych atrakcji na świeżym powietrzu. Animatorzy z firmy Activ
Show & Music przez cztery godziny zabawiali uczestników, przeprowadzając liczne konkursy i zabawy. Atrakcją były żywe maskotki: wspomniane Minionki i policyjny Pyrek. Kulinarną Gwiazdą Festynu była Joasia Krajniak, która w popularnym programie telewizyjnym Master Chef Junior dotarła do finałowej szóstki. Joasia prezentowała swoje kulinarne umiejętności, a goście festynu oceniali jej talent smakując przygotowane ciastka i potrawy. Burmistrz wraz z zastępcą i przewodniczącym RM wręczyli Joasi upominek i podziękowali za godne reprezentowanie i promocję Gminy Rogoźno. Głównymi organizatorami festynu byli: Urząd Miejski w Rogoźnie, Rogozińskie Centrum Kultury i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Współorganizatorami byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ochotnicza Straż Pożarna w Rogoźnie, Komisariat Policji w Rogoźnie, Rogozińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Firma Dendro. GOPS serwował kawę i ciasto, policjanci przygotowali stoisko z umundurowaniem bojowym i akcesoriami typu pałka, hełm, tarcza, kamizelka kuloodporna itd. Dzieci, młodzież, a nawet dorośli (!) chętnie fotografowali się w policyjnym umundurowaniu i za kierownicą policyjnych samochodów. Woprowcy szkolili z udzielania pierwszej pomocy, firma Dendro rozdawała piankowe zabawki, a strażacy zafundowali dzieciom prysznic pod kurtyną wodną. Dla wszystkich przygotowano stoły i ławy biesiadne. Amatorów konnych przejażdżek zabawiała ekipa Leszka Kroteckiego – Rumcajsa. W trakcie festynu odbywała się zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka – mieszkańca Rogoźna. O godz. 19.00 rozpoczął się koncert. Na scenie pojawił się Bartek Tecław, potem sobowtór Michaela Jacksona, który chętnie fotografował się z publicznością i wykonywał utwory swojego idola. Wszyscy bawili się i biesiadowali do późnych godzin wieczornych. Tegoroczny festyn można obejrzeć z lotu ptaka, dzięki dronowi „Latające Rogozno”, który przemieszczał się nad targowiskiem, budząc powszechne zainteresowanie. Gmina nie odpuszcza – tegoroczne dożynki też mają „iść na całość” – wiadomo, że planowana jest parada traktorów, ale to tylko część atrakcji.

źródło: Goniec Rogoziński nr 16/670

Poniżej wideo z tej imprezy, które pochodzi z kanału na YouTube Latające Rogozno

(Odwiedzono 434 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *