W Polsce potencjalnie będzie powstawać więcej turbin wiatrowych

instalacja wiatrowa

Na Fanpage Program Czysta Polska na Facebooku czytamy:

🙌 Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o elektrowniach wiatrowych autorstwa Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
To znaczy, że w Polsce potencjalnie będzie powstawać więcej turbin wiatrowych 💨.

🌿 Jak deklaruje resort klimatu i środowiska, nowe przepisy zostały skonstruowane tak, aby zapewnić „maksymalizację bezpieczeństwa eksploatacji tej infrastruktury” 🌱.

🌏 O tym, gdzie powstaną nowe wiatraki zadecydują teraz przede wszystkim lokalne społeczności. Dotyczyć to będzie także osiedli i domów, które mają być budowane w pobliżu elektrowni wiatrowych.

🔋🔌 Rząd zakłada, że nowelizacja przyniesie dodatkowe 6-10 gigawatów mocy z wiatru do polskiego miksu energetycznego. Według najnowszych przepisów każda nowa elektrownia wiatrowa będzie mogła być lokowana wyłącznie na podstawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego💡.

Źródło https://www.facebook.com/programczystapolska/
Foto https://unsplash.com/photos/OO1H55JsPUQ?utm_source=unsplash&utm_medium=referral&utm_content=creditShareLink

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 2 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *