W pierwszych dniach września…

… przebywała w Wielkopolsce 41 osobowa grupa mieszkańców Wiehl skupionych w Stowarzyszeniu Przyjaźni Wiehl z Rogoźnem i Ryczywołem oraz w Towarzystwie Niemiecko- Polskim w Bonn/Koln. Ciężar przygotowań wzięli na swoje barki: Roswitha Kohlert, Alols Kampa i Hans Joachim Klein. Wieczorem 1 września trzyosiowy autobus przybył pod Hotel Rzymski w Poznaniu, z którego wysiedli goście z Wiehl. We wtorek 2 września, zwiedzano w strugach deszczu stolicę Wielkopolski, w tym starówkę, szlak cesarsko- królewski, ratusz, makietę starego miasta Poznań. W środę – po zwiedzeniu Starego Browaru -udano się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, a wieczorem przybyto do Ośrodka Sportów Wodnych za Jeziorem w Rogoźnie. W czwartek, wieczorem, podczas kolacji, miało miejsce spotkanie gości z przedstawicielami samorządu Rogoźna i Ryczywołu, działaczami społecznymi i kultury z obu gmin zainteresowanych rozwojem i intensyfikacją współpracy z Wiehl. Przy znakomitej muzyce kapeli „Chłopcy z tamtych lat” doskonale się bawiono, a nawet tańczono. Mistrzami rogozińskiej edycji konkursu „Mam talent”
w kategorii tango okazali się Ewa Wiese i Paweł Węgrzak. W sobotni słoneczny poranek, po śniadaniu , udano się w drogę powrotną do Wiehl.

źródło: Goniec Rogoziński nr 20/595

(Odwiedzono 63 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *