W Parkowie wykoleił się pociąg


W poniedziałek 18 stycznia 2016 o godzinie 11.22 wykoleił się pociąg towarowy na trasie Oborniki – Rogoźno.

Na wysokości miejscowości Parkowo wykoleiły się dwa wagony pociągu relacji Nowe Skalmierzyce – Rogoźno.
– Jeden wagon wykoleił się jednoosiowo, drugi dwuosiowo – informuje Zbigniew Wolny z Polskich Linii Kolejowych. Pociąg był niezaładowany, nie doszło do uwolnienia załadunku. – Nie ma zagrożenia chemicznego – zaznacza rzecznik.

Przewoźnicy spółek Intercity oraz Przewozy Regionalne uruchomiły autobusową komunikację zastępczą. Autobusy kursują pomiędzy Obornikami i Rogoźnem. Na miejscu pracuje pociąg kolejowy, który usuwa skutki wypadku. Potrwa to kilkanaście godzin. Wątpliwe, by pociągi wróciły dziś na trasę. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Aktualizacja: – Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący traktorem 33-letni mieszkaniec powiatu wągrowieckiego, podczas przejazdu pociągu towarowego wykonywał prace na polu położonym równolegle do torów kolejowych. W wyniku nie zachowania odpowiedniej odległości od tortów kolejowych zahaczył pługiem o nadjeżdżający pociąg powodując wykolejenie dwóch wagonów towarowych – poinformowała st. post. Izabela Leśnik, oficer prasowy KKP Oborniki.

parkowo pociag
źródło: oborniki.naszemiasto.pl i portalwrc.pl

(Odwiedzono 146 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *