W Dendro


rogozno dendro
W dniach 14 i 15 grudnia 2015 roku grupa uczniów klas I gimnazjum z Parkowa pod opieką dyrektor Marii Cisowskiej, Krzysztofa Działo, Izabeli Węgrzak-Przybylskiej, Szymona Wojciechowskiego i Ryszarda Szedla uczestniczyła w wycieczce do Rudy. Celem wyjazdu było zwiedzanie zakładów Dendro Poland. Spółka Dendro Poland to dynamicznie rozwijającą się firma, której głównym klientem jest sieć sklepów IKEA. To jedna z największych i najnowocześniejszych fabryk produkujących materace piankowe w Europie. Uczniowie mogli zaobserwować nowe technologie stosowane w procesie produkcyjnym oraz poznać pracę nowoczesnych maszyn i urządzeń. Szczególnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się takie linie produkcyjne jak: szwalnia – gdzie powstają pokrowce do produkowanych materaców piankowych. Do ich produkcji wykorzystywana jest nowoczesna technologia: od maszyn pikujących po szyjące oraz najwyższej jakości komponenty; produkcja materaców – to tutaj przy użyciu najnowocześniejszej technologii produkowane są wkłady piankowe oraz montowane materace; produkcja pianki – do produkcji elastycznej pianki PUR wykorzystuje się wysokociśnieniową maszynę spieniającą QFM firmy Hennecke, magazyn zbiorniki firm H&S oraz Metalko a także system cięcia i magazynowania bloków długich firmy Baeumer; częścią Zakładu Produkcji Pianki jest również laboratorium, w którym oznaczane są parametry fizyko-mechaniczne pianek, prowadzone są testy palności oraz bada się emisję lotnych związków organicznych przy użyciu chromatografu gazowego (GC/MS). Na zakończenie wycieczki wszyscy uczniowie zostali obdarowani wyciętymi z pianki postaciami zwierząt. Przewodnikiem po firmie był Grzegorz Gorzałka.

źródło: Goniec Rogoziński nr 30/631
foto: dendro.pl

(Odwiedzono 179 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Jedna myśl w temacie “W Dendro”

  1. Super wycieczka po fabryce przedstawiana jest jako coś ciekawego. Ludzie jak roboty przez x lat robią codziennie to samo a firma szuka kolejnego pokolenia robotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *