ul. Za Jeziorem – pożar garażu

– Dnia 06-02-2016 o godz 00:20 do SK KP w Obornikach wpłynęło drogą elektroniczną zgłoszenie o pożarze garażu.

– Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że pali się budynek gospodarczy w którym znajduję się garaż oraz kuchnia. Przed przybyciem zastępów JOP w garażu doszło do wybuchu butli turystycznej propan butan.

– Podjęte działania: Zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oświetlenie terenu akcji, podanie jednego prądu wody w natarciu na palący się garaż oraz jednego prądu w obronie na przylegającą do garażu kuchnię. W trakcie prowadzenia działań gaśniczych przeszukano budynek gospodarczy w którym znaleziono dwie butle propan-butan oraz podłączoną do sieci (380V) spawarkę – zostały one wyniesione na bezpieczną odległość oraz po sprawdzeniu kamerą termowizyjną (brak zagrożenia) zostały przekazane właścicielowi. Po zakończonych działaniach gaśniczych przystąpiono do wypompowywania wody z kanału znajdującego się w garażu.

pozar garazu
Tekst: KP PSP Oborniki
Zdjęcia: dh Tobiasz Felsmann
źródło: OSP Rogoźno

(Odwiedzono 28 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *