Turnieje koszykówki

6 lutego w sali gimnastycznej ZS Rogoźno rozegrany został powiatowy turniej piłki koszykowej dziewcząt SPG. W finale zagrały dwie gminne szkoły rogozińskie: ZS Rogoźno i LO Rogoźno. Zawody rozegrano czasowo 4 kwarty po 10 minut. Do pierwszej połowy zdecydowanie wygrana była licealistek. Więcej emocji miała druga połowa i ostatnia minuta meczu. Ostatecznie złote krążki zajęły koszykarki LO, które wygrały wynikiem 40:38 z ZS Rogoźno. Uczennice awansowały do eliminacji półfinału rejonu, które odbyły się 5 marca. Turniej rozegrano w hali sportowej w Opalenicy, a mecze rozegrano czterema kwartami po 6 minut. Ostatecznie najlepszą i bezkonkurencyjną drużyną okazała się reprezentacja koszykarek z Opalenicy. Drugie miejsce zajęły koszykarki z Grodziska Wielkopolskiego, a III miejsce zajęły uczennice z LO Rogoźno. Skład reprezentantek LO trenowanych przez Monikę Chudzicką: Martyna Gawryszak, Klaudia Rozmiarek, Natalia Smolińska, Anna Jóźwiak, Klaudia Kośmicka, Aleksandra Jurga, Agnieszka Kamińska, Klaudia Kabat, Wiktoria Świderska.

źródło: Goniec Rogoziński nr 7/686

(Odwiedzono 7 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.