XXIII turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza

Turniej rogozińskich szkół w tenisie stołowym o Puchar Burmistrza Rogoźna odbył się
po raz XXIII. Systemem do dwóch przegranych w dwóch kategoriach – dziewczyny i
chłopcy rozgrywane były wszystkie mecze. Oprócz indywidualnej rywalizacji każdy
zawodnik zdobywał punkty w klasyfikacji szkół.
12 marca do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe. W tej grupie rozgrywki
zdominowały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Budziszewku uzyskując
łącznie 65 punktów ( 35 dziewczyny i 30 chłopcy) i zdobywając puchar Burmistrza
Rogoźna, a dalsze miejsca zajęły Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wlkp – 19
punktów (13 dziewczyny i 16 chłopcy), Szkoła Podstawowa im. J. Wybickiego z Parkowa –
20 punktów ( 9 dziewczyny i 11 chłopcy) oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II 10
punktów ( 5 dziewczyny i 5 chłopcy). Niestety w turnieju nie brały udziału szkoły SP
2 i z Gościejewa.
Wyniki w klasyfikacji indywidualnej przedstawiały się następująco:
wśród dziewczyn: I miejsce Kornelia Kukawka, II miejsce Anastazja Grybowicz, III
miejsce Karolina Podraz (wszystkie ze szkoły w Budziszewku), natomiast wśród chłopców
I miejsce Kamil Kubisz – Budziszewko, II miejsce Jan Majchrzak – SP3 i III miejsce
Mateusz Ignasiak – Budziszewko.
W kolejnym dniu, w środę, do rywalizacji stanęła młodzież szkół gimnazjalnych.
Najwięcej punktów (56) i Puchar Burmistrza zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im.
Mazurka Dąbrowskiego. Dalsze miejsca zajęli w kolejności Gimnazjum z Parkowa (50
punktów), Gimnazjum im. Przemysława ( 30 punktów), Gimnazjum z Gościejewa ( 20
punktów) i Gimnazjum nr 2 ( 18 punktów).
Natomiast w klasyfikacji indywidualnej wśród dziewczyn zwyciężyła Kinga Przybylska
(G1), przed Darią Rybarczyk (Gimnazjum im. Przemysława) i Joanną Kukawką (G1),
natomiast wśród chłopców zwyciężył Robert Łączak (Parkowo), przed Adrianem Kubiszem
(G1) i Borysem Dolatą (Parkowo). W rywalizacji brały udział wszystkie gimnazja z
terenu gminy.
W trzecim dniu (czwartek) rywalizowała młodzież szkół ponadgimnazjalnych. Pierwsze
miejsce i Puchar Burmistrza zdobyła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im.
Przemysława zdobywając 72 punkty (34 dziewczyny i 38 chłopcy), przed Zespołem Szkół
Agrobiznesu (56 punktów, 36 dziewczyny i 20 chłopcy) i Zespołem Szkół im.
Cegielskiego (40 punktów – 14 dziewczyny i 26 chłopcy). W klasyfikacji indywidualnej
wśród dziewczyn zwyciężyła Izabella Poszwa (ZSA) przed Joanną Koplin (LO) i Agnieszką
Poszwa (ZSA), natomiast wśród chłopców zwyciężył Dominik Krzyśka (LO) przed Damianem Szymańskim (ZS Cegielskiego) i Adamem Piechowiakiem (LO). Zwycięzcy otrzymali z rąk burmistrza i dyrektora RCK okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe medale. Ponadto organizatorzy zadbali również o uzupełnianie kalorii w trakcie turnieju serwując drożdżówki i ciepłe napoje.
W sobotę 16 marca zorganizowano turniej otwarty. Do rywalizacji tym razem o nagrody
zgłosiło się 9 uczestników. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch
setów wygranych. Ostateczne klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce – Michał Nowak, II miejsce – Miłosz Mumot, III miejsce – Marian Budziński.
Dla najlepszych ufundowano nagrody a wszyscy uczestniczy otrzymali pamiątkowe
dyplomy. Organizatorem turnieju było Rogozińskie Centrum Kultury przy finansowym
wsparciu Urzędu Gminy.

źródło: rogozno.pl

(Odwiedzono 26 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl