Turniej Szachowy z okazji Święta 3 Maja


1 maja 2015 roku w Ośrodku Kultury w Rogoźnie odbył się Otwarty Turniej Szachowy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja o Puchar Burmistrza Rogoźna. Organizatorem tego turnieju, podobnie jak innych turniejów szachowych rozgrywanych w Rogoźnie, było Rogozińskie Centrum Kultury i Gmina Rogoźno. W tej edycji turnieju wystartowało 47 szachistów w tym 16 juniorów. Wśród nich było 25 zawodników z rankingiem FIDE, mistrz międzynarodowy i kandydaci na mistrzów krajowych.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie 15 minut partia dla zawodnika.
W kategorii seniorów w turnieju najlepsi okazali się:
I miejsce – Andrzej Maciejewski z Bydgoszczy – 8,0 pkt, wyprzedził on swego kolegę Marka Olszewskiego z Bydgoszczy – 7,5 pkt. III miejsce zajął Adam Ancuta z Piły – 7 pkt.
Kolejne miejsca zajęli: Tomasz Zaporowski z Wałcza (Gryf Szczecin), Dariusz Szopieraj ze Złotowa, Paweł Flis z Łodzi i Adrian Kurz z Prusiec. W kategorii seniorów 3 pierwszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary i dyplomy. Najlepsza siódemka otrzymała nagrody rzeczowe lub finansowe z wpisowego.
W kategorii juniorów najlepszy okazał się Dawid Romański z Gniezna, który wyprzedził Szymona Osadę ze Złotowa i Maksymiliana Żeleźniaka z Piły. Ci zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.
W turnieju wyróżnieni drobnymi nagrodami zostali również: najlepsza kobieta turnieju – Ewa Sikorska ze Słopanowa, najlepsza juniorka turnieju – Grochot Klara z Poznania i najmłodszy zawodnik turnieju Piotr Żeleźniak z Piły.
Nagrody wręczał Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski wspólnie z dyrektorem Rogozińskiego Centrum Kultury Piotrem Szturmińskim.
Wszystkich miłośników szachów już teraz zapraszamy do Rogoźna do Ośrodka Kultury na Otwarty Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada, który odbędzie się w niedzielę 8 listopada 2015 roku. Szczegółowe wyniki turnieju majowego na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje/2015/ti_2308

turniej szachowy
źródło: rck.rogozno.pl

(Odwiedzono 86 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *