Trwają prace związane z modernizacją Stacji Uzdatniania Wody w Rogoźnie

AQUABELLIS - podpisanie umowy

Na Fanpage Gmina Rogoźno na Facebooku czytamy:

W dniu 28 lutego 2022 roku została zawarta umowa pomiędzy „AQUABELLIS” Sp. z o.o. a „ENVIROTECH” Sp. z o.o. na wykonanie przebudowy Stacji Uzdatniania Wody w Rogoźnie.
Wartość kontraktu wynosi 18 917 400,00 zł brutto (15 380 000,00 zł netto). Spółka Gminna „AQUABELLIS” uzyskała na realizację tego zadania środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – dotację w kwocie 7 347 416,00 zł oraz pożyczkę na preferencyjnych warunkach w kwocie 7 347 416,00 zł. Zakończenie inwestycji nastąpi w listopadzie 2023 roku. Efektem będzie zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i CO2 . Istniejące urządzenia technologiczne zostaną zastąpione nową, zautomatyzowaną technologią wydobycia, uzdatniania i magazynowania wody, opartą na najnowszych, dostępnych dzisiaj na rynku rozwiązaniach. Między innymi powstanie instalacja fotowoltaiczna, kotłownia węglowa zostanie zastąpiona pompą ciepła pobierającą energię z wydobywanej wody, budynki będą poddane termomodernizacji, powstaną nowe zbiorniki na wodę surową i uzdatnioną. Wcześniej zmodernizowano stacje w Słomowie i Gościejewie.
Zakończenie tego zadania zwiększy bezpieczeństwo dostarczania wody i polepszy zaopatrywanie odbiorców wody na obszarze Gminy Rogoźno.

Źródło https://www.facebook.com/rogoznogmina/

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 21 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, psychologią, filozofią, lingwistyką, aktualnościami i ciekawostkami z Polski i ze Świata. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl, matkaziemia.ovh, domygwiazd.pl, ugotujmycos.pl, znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kamerydrogowe.wlkp.net.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *