Trenerska czołówka

30 kwietnia w Murowanej Goślinie rozpoczął się cykl turniejów Lech Poznań Street Soccer. Do turnieju zgłosiło się 16 zespołów, wśród nich nie mogło zabraknąć drużyny z naszej gminy, a mianowicie Trenerów z Rogoźna, dla których było to zupełnie nowe wyzwanie, gdyż Street Soccer, czyli piłka uliczna różni się zdecydowanie zasadami gry. Na boisku może przebywać trzech zawodników i bramkarz, gra się 2×7 minut, bramkarz nie może opuszczać pola karnego, zaś w pole karne nie może wbiec żaden zawodnik, gdyż może skutkować to rzutem karnym. Boisko osłonięte jest bandami z każdej strony. Swój udział w turnieju Trenerzy rozpoczęli od meczu z drużyną APBO Owińska, którą pokonali 11:4. Następnie po dramatycznym meczu pokonali Concordie Murowana Goślina 6:4, wygrywając zwycięstwo w ostatniej minucie meczu. Ostatecznie Trenerzy z Rogoźna wygrali wszystkie swoje mecze i z pierwszego miejsca w grupie awansowali do półfinałów. W walce o finał przyszło nam się zmierzyć z zespołem YATTA Murowana Goślina, którą pokonaliśmy 8:4. Wielkim wyzwaniem dla Trenerów z Rogoźna był rywal w walce o pierwsze miejsce, gdyż Hetmania Poznań to vice-mistrz Polski z 2015 roku oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Street Soccerze. Ta wiadomość dodatkowo zmotywowała nasz zespół, który od pierwszej minuty grał doskonale prowadząc 3:2. W drugiej połowie powiększyli swoje prowadzenie wygrywając ostatecznie 8:4 i zapewniając sobie awans do finałów, które odbędą się przed INEA Stadionem na ul. Bułgarskiej. Nasze miasto reprezentowali: Krystian Kaczmarczyk, Sławomir Urban, Adrian Czarnecki, Marcin Zemlik, Damian Nowacki i Zbigniew Kaczmarek.

źródło: Goniec Rogoziński nr 10/664

(Odwiedzono 45 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.