Strażacy z naszej gminy na Lednicy 2013


XVII Spotkanie Młodych – Lednica 2000 odbyło się 1 czerwca 2013 roku w kolebce państwa polskiego, na polach lednickich. Tegoroczne spotkanie zgromadziło 50 tysięcy uczestników i przebiegało pod hasłem – W Imię Ojca. Gościem ojca Góry i uczestników spotkania był Prezydent RP Bronisław Komorowski. Od początku lednickich spotkań aktywnie w ich organizację i zabezpieczenie włączają się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wykonując zadania: zabezpieczenia przeciwpożarowego, zabezpieczenia porządkowego, kwalifikowanej pierwszej pomocy pierwszej oraz interwencyjnej pomocy technicznej.
Działaniami jednostek na polach lednickich kieruje specjalnie powoływany na czas działań sztab Ochotniczej Straży Pożarnej. W tym roku z terenu gminy Rogoźno do służby na polach lednickich udały się jednostki: OSP Rogoźno, OSP Budziszewko. Jednostki zebrały się przed strażnicą OSP Rogoźno, gdzie uformowano kolumnę, która następnie udała się na pola lednickie. Działania trwały od godz. 8:00 dnia 01.06. 2013 r. do godz. 3:00 dnia 02.06.2013 r. W zabezpieczeniu wzięło udział 20 strażaków z jednostek OSP powiatu obornickiego.

źródło: kppsp-oborniki.pl

(Odwiedzono 31 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *