Stanisław Błażejewski – "Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej"

W dniu 22 maja podczas spotkania koła emerytów wręczono uroczyście tytuł “Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej” Stanisławowi Błażejewskiemu. Wręczenia tytułu przyznanego na wniosek zarządu koła Agromet-Rofama, dokonali wspólnie przewodniczący i wiceprzewodniczący kapituły, czyli przewodniczący RM Zdzisław Hinz i burmistrz Bogusław Janus. Po wysłuchaniu swego bogatego życiorysu, otrzymaniu aktu nadania oraz kwiatów i życzeń, wzruszony laureat złożył swój podpis w Księdze Zasłużonych.
Stanisław Błażejewski urodził się w Rogoźnie w roku 1939. Pracę zawodową rozpoczął w
leśnictwie Budziszewko, lecz wkrótce przeniósł się do Fabryki Maszyn Młyńskich
przemianowanej z czasem na Agromet-Rofama Rogoźno, gdzie pracował aż do przejścia na
emeryturę w roku 1994. W 1969 został mistrzem dyplomowanym w zawodzie ślusarz
maszynowy; był członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Miłośników Sceny w Rogoźnie, honorowym krwiodawcą, ławnikiem Kolegium Orzekającego w Obornikach, Wągrowcu i Rogoźnie, członkiem rad nadzorczych spółdzielni mieszkaniowych w Obornikach i Wągrowcu oraz szefem służby rozpoznania OC w ramach powiatowego sztabu wojskowego. Za swoją pracę zawodową i działalność społeczną otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień. Dziś bardzo aktywnie udziela się w PZERil, a od roku 2004 pełni funkcję sekretarza koła Agromet Rofama tej organizacji.

źródło: Kurier Rogoziński nr. 12/561

(Odwiedzono 17 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *