Sprawcy rozboju w Owczegłowach zatrzymani

policja_kajdankiPolicjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Za dokonanie rozboju grozi im teraz do 12 lat więzienia.

– Do rozboju doszło w ubiegły piątek około godz. 13.30 w miejscowości Owczegłowy. Ofiarą przestępstwa padł 69-letni mężczyzna. Jak wynika z ustaleń policji zamaskowani sprawcy wtargnęli do mieszkania, po czym jeden z napastników zadawał uderzenia ofierze, natomiast drugi napastnik przeszukiwał pomieszczenia. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze, a następnie uciekli – poinformowała st. post. Izabela Leśnik, oficer prasowy KPP Oborniki.

Na miejsce zdarzenia skierowano również patrol z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z psem służbowym. Policjantom udało się zatrzymać napastników. To dwaj mieszkańcami gminy Rogoźna w wieku 28 i 29 lat.

– Mężczyźni byli już znani policji, gdyż byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policji udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy – dodaje obornicka rzeczniczka.

Za rozbój grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia. Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt.
źródło: portalwrc.pl

(Odwiedzono 38 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *