Sprawcy rozboju w Owczegłowach zatrzymani


policja_kajdankiPolicjanci z Komisariatu Policji w Rogoźnie zatrzymali dwóch sprawców rozboju. Za dokonanie rozboju grozi im teraz do 12 lat więzienia.

– Do rozboju doszło w ubiegły piątek około godz. 13.30 w miejscowości Owczegłowy. Ofiarą przestępstwa padł 69-letni mężczyzna. Jak wynika z ustaleń policji zamaskowani sprawcy wtargnęli do mieszkania, po czym jeden z napastników zadawał uderzenia ofierze, natomiast drugi napastnik przeszukiwał pomieszczenia. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu pieniądze, a następnie uciekli – poinformowała st. post. Izabela Leśnik, oficer prasowy KPP Oborniki.

Na miejsce zdarzenia skierowano również patrol z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wraz z psem służbowym. Policjantom udało się zatrzymać napastników. To dwaj mieszkańcami gminy Rogoźna w wieku 28 i 29 lat.

– Mężczyźni byli już znani policji, gdyż byli wcześniej karani za podobne przestępstwa. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Policji udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy – dodaje obornicka rzeczniczka.

Za rozbój grozi im teraz nawet do 12 lat więzienia. Sąd na wniosek Prokuratury zastosował wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt.
źródło: portalwrc.pl

(Odwiedzono 79 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *