Spotkanie w sprawie obwodnicy

Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Henrykiem Janusem oraz delegacją pracowników Urzędu Miejskiego (Renaty Bukowskiej, Zbigniewa Wiese, Tadeusza Zygmunta i Romana Piątkowskiego wzięli udział w spotkaniu roboczym, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego 19 marca w sprawie uzgodnienia faktycznego przebiegu planowanej obwodnicy Rogoźna w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241, w kontekście prowadzonych przez burmistrza prac nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru Wójtostwa. Ponadto wiodącym motywem spotkania było ustalenie szczegółowych planów województwa w odniesieniu do budowy obwodnicy Rogoźna w kontekście wcześniejszych deklaracji samorządu. Urząd Marszałkowski reprezentowali: dyrektor Departamentu Infrastruktury – Agnieszka Kubiakowska-Michalak, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg  Wojewódzkich – Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego – Marek Brył.

Ustalono, że planowana inwestycja nie będzie realizowana w oparciu o zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Bardziej korzystny w tym wypadku ma być tryb określony w tzw „specustawie drogowej”, dlatego też przedstawiciele UMWW zasugerowali, że najlepszym rozwiązaniem w kontekście tworzeń tego planu zagospodarowania przestrzennego będzie wyłączenie potencjalnego przebiegu planowanej inwestycji z obszaru objętego planem w celu uniknięcia kolizji i rozbieżności z projektem obwodnicy. Okazało się ponownie, że zadanie nie jest ujęte w aktualnych planach inwestycyjnych województwa, jednak w zależności od możliwości finansowych determinowanych głównie „nowym rozdaniem” środków WRPO, Samorząd Województwa planuje umieścić je w planach
w „najbliższym możliwym czasie”. Pierwszym etapem prac będzie przygotowanie szczegółowej dokumentacji koncepcyjnej stanowiącej podstawę do wydania decyzji środowiskowej przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Według ustaleń WZDW koszt przygotowania dokumentacji w rozmiarze i charakterze odpowiednim dla obwodnicy Rogoźna, może wahać się w przedziale 300-400 tyś zł. Przeciętny czas od rozpoczęcia prac do wydania stosownej decyzji to od 12 do 24 miesięcy.

Burmistrz Szuberski przedstawił dokument „Koncepcja Programowo Przestrzenna Obejścia Drogowego miasta Rogoźna” opracowany w 2003 r. Szuberski zobowiązał się również do przekazania za symboliczne wynagrodzenie gruntów gminnych, które znajdą się w przebiegu obwodnicy. Obwodnica Rogoźna będzie głównym tematem kwietniowej Sesji Rady Miejskiej w Rogoźnie, na którą planuje się zaprosić oprócz przedstawicieli Samorządu Wojewódzkiego, Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego również Posłów na Sejm RP.

obwodnica-spotkanie
źródło: Goniec Rogoziński nr 8/609

(Odwiedzono 39 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

2 myśli na temat “Spotkanie w sprawie obwodnicy”

  1. Dobrze by było opublikować fragment mapy z proponowanym przebiegiem obwodnicy Rogoźna , dotyczy drogi wojewódzkiej nr 241.
    W internecie o jej usytuawaniu nic nie znalazłem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *