Spis zwierząt w stadzie

Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Obornikach z siedzibą w Rogoźnie Tomasz Kamiński przypomina, że wszyscy posiadacze zwierząt są zobowiązani do przeprowadzenia spisu bydła, owiec, kóz i świń w stadzie, co najmniej raz na 12 miesięcy, nie później jednak niż w dniu 31 grudnia.

Ustalone podczas spisu: liczba i numery identyfikacyjne tych zwierząt posiadacz przekazuje Kierownikowi Biura Powiatowego na formularzu dostępnym na stronie internetowej www.arimr.gov.pl w terminie 7 dni od dnia dokonania tego spisu i umieszcza w księgach rejestracji.

Obowiązek prowadzenia spisu zwierząt wynika z nowelizacji ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt (wprowadzone ustawą z dnia 23 września 2016 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (Dz.U. z 2016 r., poz. 1605).

Biuro Powiatowe ARiMR Oborniki z siedzibą w Rogoźnie przy ul. Boguniewskiej 38 czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.
źródło: rogozno.pl

(Odwiedzono 49 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *