Sonda: pierwsze podsumowanie

Jakiś czas temu prosiliśmy Was o udział w naszej sondzie dotyczącej naszej gminy. Przyszedł czas na pierwsze podsumowanie.

Przypomnijmy, w sondzie zadaliśmy 3 pytania dotyczące naszej gminy.

Po ogłoszeniu otrzymaliśmy kilka odpowiedzi, za które serdecznie dziękujemy.

Na pierwsze pytanie otrzymaliśmy następujące odpowiedzi (pisownia oryginalna):

na pytanie „Co mi się podoba w Gminie Rogoźno?”

Dużo barów typu fast-food

Plac Karola, kościół w Budziszewku, kościół w Wełnie, spływy kajakowe, promenada, Rezerwat Buczyna, kawiarnia Fabryczna, jeziora (że są, bo ich stan pozostawia wiele do życzenia), Rogoziński Półmaraton

Po wielu latach braku inwestycji i rewitalizacji w gminie, nareszcie władze gminy zaczęły działać w tym kierunku.

na pytanie „co mi się nie podoba w Gminie Rogoźno?”:

Burmistrz Rogoźna i klub radnych działamy dla mieszkańców

Brak obwodnicy

Stan dróg gminnych, stan jezior, za mało żłobków i przedszkoli (wiele dzieci nie dostaje się do przedszkola w ogóle)

O Rogoźnie zawsze mówiono że jest „Pekinem” ze względu na dużą ilość rowerzystów, niestety są tylko 2 ścieżki rowerowe z czego jedna jest źle zaprojektowana i zrobiona (ul Fabryczny od początku były za wysokie krawężniki i zamiast je poprawić to postawiono znaki … obecni ścieżka jest w kilku miejscach pozarywana i nikt tego na bieżąco nie naprawia, szkoda bo jest ona bardzo uczęszczana). Przy tak wielkim natężeniu ruchu w mieście jazda rowerem jest niebezpieczna. Władze gminy za mało walczą o poprawę jakości dróg powiatowych m.in. do Studzieńca czy do Słomowa. Nie zabiega również o to aby mieszkańcy mieli dostęp do lekarzy specjalistów, ponieważ nasz obecny ośrodek zdrowia …to już o nic nie zabiega.. szkoda słów.

na pytanie „co zmieniłbym/zmieniłabym w Gminie Rogoźno?”:

Zmiana przewodniczącego rady miejskiej Rogoźno

Wszystkich radnych na czele z burmistrzem na nowych

Sciezka rowerowa wokół jeziora rogozińskiego, obwodnica

Należy zadbać o drogi gminne poprzez ich utwardzanie. Atrakcją turystyczną byłaby ścieżka pieszo-rowerowa wokół Jeziora Rogozińskiego

Komunikacja miejska to dobre rozwiązanie, tylko godziny są tak ustawione że nie można z niej korzystać dojeżdżając do pracy w Obornikach na godz. 6 , czy godz. 14. Dużo mieszkańców gminy pracuje poza Rogoźnem i chętnie by z takiego rozwiązania skorzystała.

Zachęcamy debaty na temat przesłanych odpowiedzi. Dajcie nam znać, czy zgadzacie się z nimi; możecie także nadsyłać kolejne odpowiedzi do naszej sondy.

Link do nadsyłania odpowiedzi: Sonda dla Mieszkańców gminy Rogoźno i jej Sympatyków (google.com)

Odpowiedzi możecie również nadsyłać w wiadomości e-mail na adres: rogomedia[a]wp.pl (gdzie [a] oznacza @), przez Messengera lub zamieszczać w komentarzach pod tym postem.

Każdemu gwarantujemy anonimowość. Nadesłane przez Was odpowiedzi (mogą mieć formę dłuższej wypowiedzi lub nawet listu) opublikujemy na naszym portalu.

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono: 110 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 0)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.

Zachęcamy do udziału w sondzie. Aby wziąć w niej udział, należy odpowiedzieć na następujące pytania: Co mi się podoba w gminie Rogoźno? Co mi się nie podoba się w gminie Rogoźno? Co zmieniłbym/zmieniłabym w gminie Rogoźno? Sonda dostępna jest na tej stronie.

Zachęcamy też do udziału w Quizie: Jak dużo wiesz o gminie Rogoźno? Odpowiedz na pytania i sprawdź swój wynik. Quiz zawiera 52 pytania. Po wypełnieniu Quizu ukażą się prawidłowe odpowiedzi wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi pytania. Aby przejść do Quizu kliknij tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *