Siedziba Związku Emerytów

Polski Związek Emerytów, Rencistów Oddział Rejonowy w Rogoźnie nigdy nie miał swojej siedziby. Spotkania członków odbywały się niegdyś, jak dowiadujemy się od Przewodniczącej Związku Czesławy Sołtysiak, w użyczanych pomieszczeniach – w dawnym MPKG, w Domu Rzemiosła, w świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2, w stołówce Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego, ostatnio w Gimnazjum nr 1.

Dopiero od niedawna seniorzy skupieni w PZER mają swoje własne lokum.

Chciałoby się powiedzieć o nim nowa siedziba, ale ściśle biorąc chodzi o pierwszy w pełni własny lokal.

Jedną salę w budynku po Zespole Szkół Agrobiznesu emeryci dostali we władanie decyzją Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego w styczniu 2016 roku. Sami wyremontowali nieużytkowane od kilku lat pomieszczenie, wyszpachlowali i pomalowali ściany, podłączyli wodę.

I… na spotkaniu 2 marca 2016 roku okazało się, że sala jest za mała na potrzeby stowarzyszenia, co zauważył goszczący u emerytów Burmistrz Roman Szuberski. Natychmiast podjął kolejną decyzję o przekazaniu na potrzeby seniorów drugiej, sąsiedniej sali. Prace remontowe ruszyły ponownie pełną parą. Przebito ścianę i połączono dwa pomieszczenia, tworząc jedną większą salę. Emeryci przeprowadzili składkę na zakup niezbędnych do remontu materiałów oraz krzeseł. Stoły zostały przekazane przez Gimnazjum nr 1. Wiele osób ofiarowało sprzęty – meble kuchenne, półki, obrazy. Panie obszyły firanki i obrusy. Zaangażowanie seniorów było ogromne.

Od 6 kwietnia 2016 roku członkowie związku spotykają się co tydzień w przytulnej, funkcjonalnej sali z zapleczem kuchennym.

emeryci-1

emeryci-2
źródło: rogozno.pl

(Odwiedzono 33 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *