Seniorzy na seminarium

Seminarium „Seniorzy w społeczności lokalnej – działania JST na rzecz aktywizacji osób starszych” odbyło się 24 października w sali herbowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Organizatorem seminarium było Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, a prowadził je radny Rady Miejskiej w Rogoźnie, wieloletni sekretarz SGiPW Zdzisław Hinz.

W wydarzeniu uczestniczyli włodarze miast i gmin oraz pracownicy samorządów i ośrodków pomocy społecznej, którym zaprezentowano rozwiązania legislacyjne oraz przykłady praktyczne dotyczące ułatwienia życia i aktywizacji seniorów. Dyskutowano o funkcjonowaniu domów opieki społecznej oraz dziennych domów pobytu, jak i mieszkań chronionych dla seniorów. Organizatorzy przybliżyli też kwestie związane z aktywizacją seniorów w społeczności lokalnej poprzez na przykład zaangażowanie w działanie uniwersytetów trzeciego wieku, gminnych rad seniorów, czy wdrażanie i korzystanie z kart seniora. Rogozińscy seniorzy również czekają na swoją radę, ale przygotowany przez radnego Zdzisława Hinza w konsultacji z czterema największymi organizacjami seniorskimi na terenie gminy projekt uchwały w tym zakresie został przesunięty przez Radę Miejską do procedowania w kolejnej kadencji.

seminarium-sgipw
źródło: Goniec Rogoziński nr 24/599

(Odwiedzono 23 razy, 2 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *