Rogoźno walczy o zablokowanie odkrywki w naszej gminie

Gmina Rogoźno walczy o powstrzymanie inwestycji, jaką jest tworzenie żwirowni w okolicy Jaracza na obszarze Natura 2000: Puszcza Notecka i Dolina Wełny.

Wiadomość o planach uruchomienia kopalni jak grom z jasnego nieba spadła na mieszkańców Jaracza i Rożnowic. Swój sprzeciw przekazali inwestorowi i lokalnym władzom podczas zebrania wiejskiego, które odbyło się w czwartek 14 marca. W celu niedopuszczenia do powstania żwirowni mieszkańcy zamierzają wykorzystać wszystkie możliwości prawne. Dowodzą też, że funkcjonowanie obiektu zniszczy ogromny potencjał przyrodniczy terenu i rozwijającą się turystykę, a pod względem przyrodniczym i turystycznym okolice Jaracza i Rożnowic należą do najcenniejszych w północnej Wielkopolsce.

Zobacz cały artykuł na tej stronie oraz zobacz materiał na tej stronie.
źródło: oborniki.naszemiasto.pl i eoborniki.pl

(Odwiedzono 261 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *