Rogoźno – Dachowanie samochodu osobowego

Dnia 4.01.2015 r. do SK KP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego, w którym nie ma osób poszkodowanych. Samochód znajdował się w rowie na dachu. Zgłoszenie dotyczyło zabezpieczenia miejsca zdarzenia i odłączenia akumulatora w pojeździe. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA 2,5/16 Rt z OSP Rogoźno i powiadomiono Policję.

Zastana sytuacja: Po dojeździe na miejsce i rozpoznaniu KDR stwierdził, że w Rogoźnie na ul Wągrowieckiej na drodze wojewódzkiej nr 241 doszło do dachowania samochodu osobowego. Samochód znajdował się poza jezdnią na dachu. Samochodem podróżowały dwie osoby, które opuściły samochód o własnych siłach i znajdowały się poza pojazdem.

Ze względu na kobietę, która uskarżała się na ból głowy wezwano Zespół Ratownictwa Medycznego.

Ratownicy z OSP Rogoźno udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy i pasażerce, a następnie przekazali ich Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu przez ZRM pozostali oni na miejscu zdarzenia (nie wymagali hospitalizacji).

Działania straży polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe, kierowaniu ruchem drogowym, postawienie samochodu na koła i udzieleniu kpp (wsparcie psychiczne i założenie kołnierzy ortopedycznych).

wagrowiecka-dachowanie
Tekst: KP PSP Oborniki
Zdjęcia: dh Tobiasz Felsmann
źródło: osprogozno.pl

(Odwiedzono 21 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *