Rogoźnianin Zbigniew Reiss w miesięczniku „Wróżka”


zbigniew-reissWszystko zaczęło się piętnaście lat temu. Mateusz, dziewięcioletni wówczas syn Zbigniewa Reissa, postanowił napisać list do świętego mikołaja. Tata spec od komputerów, zrobił wtedy to, co pierwsze mogło komputerowcowi przyjść do głowy. Połączył się z internetem i zaczął szukać strony, na którą można by wysłać życzenia dziecka.

– Ku mojemu zdziwieniu nie znalazłem żadnego adresu w języku polskim – wspomina.

Nie namyślając się długo, sam w końcu, dla syna, założył stronę listydomikolaja.pl
Mateusz wysłał list, wymarzone prezenty chłopca pojawiły się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. A potem jego tata o stronie po prostu zapomniał.
Przypomniał sobie o niej dopiero przed kolejnymi świętami. Ku swojemu zdziwieniu odnalazł tam wówczas kilkadziesiąt listów. W odruchu serca skopiował te wszystkie listy i rozesłał do przyjaciół. Nikt nie odmówił pomocy. Znajomi zamienili się w darczyńców.
Dziś jego stronę przed świętami odwiedza kilka milionów ludzi a listów otrzymuje tysiące.
Źródło: miesięcznik Wróżka (grudzień 2014)

listy-do-mikolaja-zbigniew-reiss

(Odwiedzono 236 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *