Rogozińskie koszykarki czwarte w Wielkopolsce

koszykówka rogoźno25 kwietnia 2013 r. na hali sportowej jednej ze szkół na poznańskich Plewiskach odbył się finał mistrzostw wielkopolski SZS Energa Basket Cup.
Występy uczniów uświetniły uroczyste rozpoczęcie. W pierwszym meczu spotkały się I zespół z półfinału B i drugi z półfinału A. Zwycięsko z pojedynku wyszedł gospodarz SP-78 Poznań wygrywając 46-41 z SP-5 Ostrów. Drużyna SP2 Rogoźno w drugim meczu zmierzyła się z faworytem finałów SP Kłecko. Wyrównaną walkę udało się nawiązać w pierwszej kwarcie. Jednak w kolejnych, wyższość zawodniczek z Kłecka nie podlegała dyskusji. Ostatecznie rogoźnianki przegrały 59-31. Czekał je więc mecz o III miejsce. O brązowe medale zmierzyły się z zawodniczkami z SP-5 Ostrów Wlkp. Mecz był bardzo wyrównany. Do połowy był remis 10-10, po III kwarcie 22-24. Potem 6 punktową przewagę uzyskały zawodniczki z Ostrowa. Przewaga malała, to znowu wynosiła 6 pkt, aż do końca meczu. Mecz zakończył się wynikiem 39-45 dla zawodniczek z Ostrowa Wlkp. Mistrzem
Wielkopolski została drużyna z SP-Kłecko pokonując gospodynie 61-31.
Zajęcie IV miejsca, mimo że tuż za podium, jest jednak dużym sukcesem dla szkolnej
drużyny z SP2 Rogoźno. Zawodniczki „Dwójki” w finale były najmłodszą drużyna i
jedyną, która nie posiadała licencjonowanych zawodniczek. Drużyna z Rogoźna wystąpiła
w składzie: Smolińska Natalia, Jankowska Paulina, Smantek Natalia, Jóźwiak Ania,
Rozmiarek Klaudia, Piechowiak Weronika, Ratajczak Agata, Błachowicz Weronika i Gosia,
Kosińska Maja, Zaranek Dominika, Nowakowska Wiktoria. Drużynę trenuje Stanisław
Kozłowski.

źródło: rogozno.pl

(Odwiedzono 70 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Jedna myśl na temat “Rogozińskie koszykarki czwarte w Wielkopolsce”