Rogoziński smog


Najgorzej jest w bezwietrzne, zimne dni. Brak ruchu powietrza, niskie ciśnienie, spalanie w starych piecach czego się da. W wyniku pogarszającego się stanu jakości powietrza spowodowanego złym stanem kotłów grzewczych w gospodarstwach domowych oraz na podstawie przeprowadzonej w roku 2016 kontroli dot. wywozów nieczystości ciekłych Rada Miejska w Rogoźnie podjęła uchwały, które wprowadzone w życie mają poprawić stan naszego powietrza. Pierwsza umożliwia otrzymanie dotacji na wymianę pieców węglowych na nowoczesne gazowe i pompy ciepła, druga – ma współfinansować budowę przydomowych oczyszczalni ścieków – tutaj wsparcie ma dotyczyć zanieczyszczenia wody, chociażby jeziora. Zeszłoroczny nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła rozpoczął się dnia 01.08.2017 r. i zakończył 31.08.2017 r. W tym czasie zostały złożone 24 wnioski, z których zrealizowano 11, przy poziomie dofinansowania z budżetu Gminy Rogoźno w wysokości 31.659,67 zł. Nabór na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków odbywa się w trybie ciągłym. W roku 2017 złożono 35 wniosków, z których zrealizowano 23 na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 63.468,96 zł.

źródło: Goniec Rogoziński nr 4/683

(Odwiedzono 382 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Jedna myśl w temacie “Rogoziński smog”

  1. 14 lutego 2014 roku zakończono uroczyście budowę sieci kanalizacyjnej w Rogoźnie.
    Mijają 4 lata Rogoźno się rozbudowuje, powstają nowe osiedla mieszkaniowe i wiele domów bez możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej która tam nie istnieje .Tak jest na przykład na ulicy Szarych Szeregów i w jej okolicy. Na początku ulicy Szarych Szeregów jest koniec sieci kanalizacyjnej i przepompownia ścieków. Burmistrz Rogoźna ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Kiedy miasto Rogoźno pomyśli o uzupełniającej rozbudowie kanalizacji która kompleksowo rozwiąże problem ścieków.
    Oczyszczalnie przydomowe to są tylko półśrodki. Rogoźno jest położone w dolinie i ma wysoki stan wód gruntowych. Znając realia posiadacze tych przydomowych oczyszczalni będą zmuszeni odprowadzać wodę do okolicznych cieków i zrobią to nielegalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *