Rogoziński smog

Najgorzej jest w bezwietrzne, zimne dni. Brak ruchu powietrza, niskie ciśnienie, spalanie w starych piecach czego się da. W wyniku pogarszającego się stanu jakości powietrza spowodowanego złym stanem kotłów grzewczych w gospodarstwach domowych oraz na podstawie przeprowadzonej w roku 2016 kontroli dot. wywozów nieczystości ciekłych Rada Miejska w Rogoźnie podjęła uchwały, które wprowadzone w życie mają poprawić stan naszego powietrza. Pierwsza umożliwia otrzymanie dotacji na wymianę pieców węglowych na nowoczesne gazowe i pompy ciepła, druga – ma współfinansować budowę przydomowych oczyszczalni ścieków – tutaj wsparcie ma dotyczyć zanieczyszczenia wody, chociażby jeziora. Zeszłoroczny nabór wniosków na wymianę źródeł ciepła rozpoczął się dnia 01.08.2017 r. i zakończył 31.08.2017 r. W tym czasie zostały złożone 24 wnioski, z których zrealizowano 11, przy poziomie dofinansowania z budżetu Gminy Rogoźno w wysokości 31.659,67 zł. Nabór na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków odbywa się w trybie ciągłym. W roku 2017 złożono 35 wniosków, z których zrealizowano 23 na łączną kwotę dofinansowania w wysokości 63.468,96 zł.

źródło: Goniec Rogoziński nr 4/683

(Odwiedzono 256 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Jedna myśl na temat “Rogoziński smog”

  1. 14 lutego 2014 roku zakończono uroczyście budowę sieci kanalizacyjnej w Rogoźnie.
    Mijają 4 lata Rogoźno się rozbudowuje, powstają nowe osiedla mieszkaniowe i wiele domów bez możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej która tam nie istnieje .Tak jest na przykład na ulicy Szarych Szeregów i w jej okolicy. Na początku ulicy Szarych Szeregów jest koniec sieci kanalizacyjnej i przepompownia ścieków. Burmistrz Rogoźna ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków. Kiedy miasto Rogoźno pomyśli o uzupełniającej rozbudowie kanalizacji która kompleksowo rozwiąże problem ścieków.
    Oczyszczalnie przydomowe to są tylko półśrodki. Rogoźno jest położone w dolinie i ma wysoki stan wód gruntowych. Znając realia posiadacze tych przydomowych oczyszczalni będą zmuszeni odprowadzać wodę do okolicznych cieków i zrobią to nielegalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *