Rogoziński Półmaraton 2016 – wyniki

Rogoziński Półmaraton 2016 1

Rogoziński Półmaraton 2016 2

Tomasz Szymkowiak po raz kolejny wygrywa Rogoziński Półmaraton Przemysła II. W tym roku z czasem 1:14:22. Drugi na mecie zameldował się Maciej Łucyk, trzeci Adrian Graczyk. Wśród kobiet po raz kolejny wygrała Justyna Olejniczak wyprzedzając Aleksandrę Peisert oraz Dorotę Lutomską. Justyna pobiła rekord trasy wśród kobiet uzyskując czas 01:24:56. Wśród rogoźnian najlepszy był Marcin Kapela – zajął szóste miejsce z czasem 1:22:10. Gratulujemy!

Święto biegaczy rozpoczęło się na rogozińskim stadionie od biegów dziecięcych. Wzięło w nich udział 269 uczniów i uczennic ze szkół z terenu miasta i gminy. Start biegu głównego nastąpił, w samo południe, sprzed budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Przemysława II. 425 zawodników z całej Polski wyruszyło na trasę półmaratonu. Trasa biegu wiodła do Boguniewa, dalej przez Buczynę. Po powrocie na drogę Murowana Goślina – Rogoźno biegacze pokonali drogę do Studzieńca, dalej do Międzylesia i do mety na Stadionie Miejskim. Pogoda nie rozpieszczała, ale nie zniechęciła wolontariuszy i kibiców. Biegacze również obiecali stawić się za rok na trzeciej edycji biegu.

Wyniki można zobaczyć na tej stronie

Poniżej wideo z Półmaratonu

źródło: Goniec Rogoziński nr 23/651 i facebook.com/events/233591477041683/permalink/289268648140632

(Odwiedzono 127 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Opublikował: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *