Rogozińska Scena Muzyczna część 10

Dziś mamy mały jubileusz – 10. odcinek naszego cyklu. Gdy go zaczynałem, nie przypuszczałem, że aż tyle odcinków uda mi się dla Was napisać. To tylko pokazuje, ile zespołów było/jest w naszej gminie i jaką różnorodną muzykę grali/grają.

Dzisiejszy odcinek szczególnie zainteresuje fanów muzyki rockowej pokroju Led Zeppelin. Zespół No Quarter.

Grupa powstała prawdopodobnie w 2015 roku w Rogoźnie. Jej nazwa pochodzi od utworu zespołu Led Zeppelin z 1973 roku. W skład weszli: gitarzysta i wokalista Konrad, gitarzysta Cezary, basista Mikołaj oraz perkusista Kuba. Zespół zadebiutował utworami Homecoming, Leavin’ Today i Angel City opublikowanymi w maju 2015 roku.

25 października 2016 roku grupa wydała swój jedyny jak dotychczas album Long Road Ahead, składający się na 9 utworów i 45 minut różnorodnego rockowego brzmienia.

28 października 2016 roku No Quarter zagrało pierwszy koncert podczas Rockowych Zaduszek organizowanych przez Rogozińskie Centrum Kultury.

W styczniu 2017 roku grupę opuścił gitarzysta i wokalista Konrad. Od tego czasu zespół opublikował jedno demo, po czym od tego czasu brak nowych wiadomości o działalności zespołu, co można przyjąć za prawdopodobne zawieszenie/zakończenie działalności.

Powiązane wpisy:

Poglądy w poszczególnych artykułach, wyrażają opinie autora artykułu i mogą ale nie muszą być tożsame z poglądami całej redakcji rogozno.wlkp.net.pl.
(Odwiedzono: 29 razy, wizyt w ciągu ostatnich 24 godzin: 2)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wykonaj poniższe zadanie *