„Rogozińska Inicjatywa Kulturalna” powstała…


… z inicjatywy grupy przyjaciół, których do współpracy zmotywowała sztuka i nieodparta chęć działania na rzecz rozwoju i upowszechnienia kultury w Rogoźnie. Działają od marca 2012 r. Każdy członek RIK posiada swój własny punkt widzenia, indywidualne predyspozycje do działań twórczych, które w zespole tworzą efektywny krąg pomyślnej współpracy. Łączy ich pasja, wypełniona po brzegi kulturą i wszelkimi jej odzwierciedleniami – pasja upowszechniania i przybliżania innym osiągnięć artystycznych wybitnych twórców wybranych dziedzin sztuki. Starają się animować życie kulturalne w naszym mieście i regionie. RIK jest dobrowolną i samorządna organizacją społeczną, grupującą osoby fizyczne oraz prawne, które w ramach Stowarzyszenia stawiają sobie za cel wspieranie rozwoju działalności kulturalnej w oparciu o tradycyjne wartości kultury polskiej, chrześcijańskiej i europejskiej. Stowarzyszenie jest organizacją typu non-profit (nie nastawioną na zysk). Wśród imprez jakie udało się do tej pory zorganizować są trzy koncerty rockowe pod szyldem Rockgoźno, pogoteki oraz „Rockowe Zaduszki”. Jako organizacja o stosunkowo niewielkim stażu dzięki podjętym inicjatywom wkomponowała się w kulturalno- rozrywkowy pejzaż Rogoźna i sukcesywnie realizuje statusowe cele.

We wrześniu RIK przygotował kolejny „Spacer z Kulturą”. Jest to projekt, w ramach którego od południa na terenie całego miasta pojawiają się różni artyści, a zwieńczeniem akcji jest wieczorny koncert. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy przechodzień przy okazji spaceru może „delektować się” chwilą muzyki bądź innymi formami sztuki. Tym razem Spacer odbył się 24 sierpnia. Na rogozińskie ulice wyszli ludzie zwabieni dźwiękami muzyki. Każdy rogoźnianin mógł wziąć udział w tym wydarzeniu. Na miniscenach rozstawionych w różnych punktach miasta można było posłuchać brzmień saksofonistki (Paulina Kamińska), gitary klasycznej (Łukasz Krawiec i Monika Tabat), gitary elektrycznej (Adam Wilczek), gitary klasycznej (Flowers), DJ Wacek van der Włosy i Wuja Przekot. W parku miejskim przygotowano atrakcje dla najmłodszych spacerowiczów – malowanie twarzy. Na zakończenie „Spaceru z kulturą” w tym roku odbył się wieczorny koncert z udziałem zespołów Wyblusowani, Miła starsza Pani w RCK. Przedsięwzięcie to nie udałoby się gdyby nie pomoc Władysława Ruksa, Klubu 95, Rogozińskiego Centrum Kultury, Baru Wiesława Nawrockiego oraz Agencji Pocztowej Kamila Walkowiaka. Podziękowania należą się również innym życzliwym osobom w organizacji niecodziennego spaceru po Rogoźnie. Wszystkim muzykom, pomocnikom, organizatorom oraz przede wszystkim publiczności, serdeczne podziękowania składa Rogozińska Inicjatywa Kulturalna.

spacer-z-kultura-2014-1
spacer-z-kultura-2014-2
spacer-z-kultura-2014-3

Zdjęcia pochodzą z Fan Page RIK-u na Facebooku, tam też można obejrzeć więcej zdjęć.

Poniżej 2 wideo

źródło: Goniec Rogoziński nr 20/595

(Odwiedzono 120 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *