Rodzinnie i sportowo w PruścachFestyn Sportowo – Rodzinny w Pruścach odbył się 31 maja. Organizatorami byli: Szkoła Podstawowa im Jana Pawła 2 w Pruścach, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Pruścach, Sołectwo Pruśce, Ochotnicza Straż Pożarna Pruśce i Stowarzyszenie „Do Przodu” działające na rzecz Sołectwa Pruśce. Atrakcji była moc: turniej sportowy, mecz w dwa ognie matki – córki, mecz w piłkę nożną ojcowie – synowie, motocykliści, pokaz OSP, strzelnica, malowanie twarzy, piniaty, łowienie ryb, kucyk, słodkości, lody i to wszystko dla przybyłych na festyn dzieci z rodzicami, dziadkami, wujkami. Wieczorem, najbardziej wytrwali bawili się na majówce. W festynie wzięli udział zaproszeni goście w osobach samorządowców. Festyn prowadziła Iwona Gruszka i Łukasz Zaranek. Oprawą muzyczną zajął się: Black & White.

Po oficjalnym otwarciu przez dyrektor szkoły Iwonę Gruszkę, sołtysa Henryka Karasia, przedstawiciela OSP Roberta Machę oraz Łukasza Zaranka nastąpił pokaz tańca przygotowany przez grupę Pa-Mar-Sze prowadzoną przez Małgorzatę Lang. Po tej niezwykle urokliwej części artystycznej nastąpiły zmagania sportowo-rekreacyjne: wielobój zadaniowy, gdzie drużyny składające się zarówno z dorosłych jak i najmłodszych rywalizowali w różnych konkurencjach, mecz matki-córki (po zaciętym meczu wygrany przez matki) oraz mecz w piłkę nożną między ojcami a synami, który zakończył się rezultatem 3:1 dla ojców. W między czasie do dyspozycji najmłodszych było między innymi: malowanie twarzy, strzelanie z wiatrówki pod okiem LOK w Rogoźno, przejażdżki kucykiem, a także Małpka, za którą przebrany był Adrian Jaśkowiak, a dla której strój wypożyczyło Centrum Rozrywki dla Dzieci – Wesoła Minka z Wągrowca. Oprócz tego, każdy mógł zaspokoić pragnienie i głód przy stoisku z ciastami, pizzerinkami czy hot-dogami, nad którymi czuwała Rada Rodziców oraz nauczyciele szkoły. Każdy, kto miał ochotę mógł upiec sobie kiełbaskę przy ognisku.

prusce festyn
źródło: Goniec Rogoziński nr 13/614

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 73 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wykonaj poniższe zadanie *Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.