RKS 'Wełna' pod kontrolą

rks_welna_rogoznoZamieszanie finansowe wobec zysków z targowiska i działalności RKS Wełna spowodowało już wiele nieporozumień i konfliktów – występował w tej sprawie radny Chudzicki, pisali do Gońca wielokrotnie rodzice młodych piłkarzy. Wełna jest organizacją pozarządową i nie podlega nadzorowi ze strony samorządu gminnego, jednak i ten nie jest „bezbronny” wobec działań prezesa i zarządu.

W celu pełnej kontroli wydawania środków finansowych przez klub, zdecydowano, że środki finansowe będą przekazywane klubowi tylko i wyłącznie w formie dotacji, a nie jak dotychczas w formie wynagrodzenia za prowadzone inkaso. Dotychczasowa forma finansowania nie pozwalała na taką kontrolę, co potwierdza burmistrz. Warto nadmienić, że kwota ta oscylowała w granicach ok. 100 tysięcy rocznie. Działania w sprawie zmiany sposobu finansowania klubu spowodowane były licznymi i krytycznymi uwagami ze strony mieszkańców i samych członków klubu. Celem tych działań jest doprowadzenie do pełnej przejrzystości wydatkowania środków publicznych przez RKS „Wełna”.

źródło: Goniec Rogoziński nr 8/609

(Odwiedzono 31 razy, 1 wizyt dzisiaj)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem.

Jedna myśl na temat “RKS 'Wełna' pod kontrolą”

  1. moim zdaniem juz dawno powinni prezesa wywalic nic nie robi z tymi pieniedzmi do siebie zabiera a reszte ma w dup*e

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *