RKS 'Wełna' pod kontrolą

rks_welna_rogoznoZamieszanie finansowe wobec zysków z targowiska i działalności RKS Wełna spowodowało już wiele nieporozumień i konfliktów – występował w tej sprawie radny Chudzicki, pisali do Gońca wielokrotnie rodzice młodych piłkarzy. Wełna jest organizacją pozarządową i nie podlega nadzorowi ze strony samorządu gminnego, jednak i ten nie jest „bezbronny” wobec działań prezesa i zarządu.

W celu pełnej kontroli wydawania środków finansowych przez klub, zdecydowano, że środki finansowe będą przekazywane klubowi tylko i wyłącznie w formie dotacji, a nie jak dotychczas w formie wynagrodzenia za prowadzone inkaso. Dotychczasowa forma finansowania nie pozwalała na taką kontrolę, co potwierdza burmistrz. Warto nadmienić, że kwota ta oscylowała w granicach ok. 100 tysięcy rocznie. Działania w sprawie zmiany sposobu finansowania klubu spowodowane były licznymi i krytycznymi uwagami ze strony mieszkańców i samych członków klubu. Celem tych działań jest doprowadzenie do pełnej przejrzystości wydatkowania środków publicznych przez RKS „Wełna”.

źródło: Goniec Rogoziński nr 8/609

Powiązane wpisy:

(Odwiedzono 123 razy, 1 wizyt dzisiaj)
Zachęcamy do polubienia i udostępnienia
  •  
  •  

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Jedna myśl w temacie “RKS 'Wełna' pod kontrolą”

  1. moim zdaniem juz dawno powinni prezesa wywalic nic nie robi z tymi pieniedzmi do siebie zabiera a reszte ma w dup*e

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj poniższe zadanie *